0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 292
    کد: 159328
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۰۴

    بهداشت مدارس و مساجد در تیررس مباحث شورای سلامت منطقه3

    جلسه شورای سلامت منطقه3 همزمان با آغاز سال نو تحصیلی و با محوریت بهداشت عمومی مدارس برگزار گردید.
    بهداشت مدارس و مساجد در تیررس مباحث شورای سلامت منطقه3

     اصلی ترین موضوع این نشست، واکاوی راههای ارتقای سطح کیفی بهداشت در مدارس و بررسی شرایط هیئات و ایستگاه های صلواتی سطح منطقه 3 بود.
    به گزارش روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد، رامین رحیمی ازغد با اعلام این موضوع گفت: در سطح منطقه سه بیش از 150 مسجد و 180 مدرسه وجود دارد که منطقه ما از این حیث جزء مناطق برخوردار محسوب می شود، از این رو باید تلاش کرد تا در مساجد و مدارس شهروندان هیچ کم و کاستی را احساس کنند.
    معاون اجرایی شهرداری منطقه3مشهد، با اشاره به ضرورت رسیدگی جدی به مدارس و مساجد افزود: دیدگاه ما در شهرداری منطقه سه این است که مدارس و مساجد در شهر مشهد باید به گونه ای مهیای بهره برداری شهروندان شود تا هم شان دانش آموزان و نمازگذاران باشد تا میزان اثرگذاری آنها در امر تربیت و پرورش شهروندان بیشتر از پیش شود.
    وی با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: یکی از دغدغه های اعضای شورای سلامت منطقه موضوع بهداشت ایستگاه های صلواتی و نذری های مساجد بود که در این باره توجه بیشتر به رعایت موازین بهداشتی به جهت درگیر شدن بخش عمده ای از شهروندان مورد تاکید قرار گرفت.
    رامین رحیمی توجه بیشتر مدیران مدارس به نظافت محیط مدرسه، را به عنوان خواسته اکثریت اعضای نشست یکی دیگر از موضوعات پربحث شورای سلامت منطقه 3 عنوان نمود و افزود: مدارس از انجا که میزبان قشری از شهروندان است که کم سن و سال هستند و عموماً نسبت به مسائل غیربهداشتی حساس تر و ضربه پذیرتر باید بیش از سایر اماکن مورد توجه قرار گیرد و این موضوعی بود که خود نمایندگان آموزش و پرورش نیز بر توجه ویژه به آن مُصر بودند.
    معاون اجرایی منطقه 3 شهرداری مشهد در انتها خاطر نشان ساخت: زیبایی شهر نشانه زیبایی و زیبا خواهی روح شهروندان است و سامان و نظم و تعادل شهر، نشانه سامان و نظم و تعادل روحی و روانی اهل شهر است که این بزرگترین خواسته ما به عنوان خادمان شهر بهشت است.

    تعداد بازدید: 292
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر