اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 152
    کد: 157732
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۶/۰۷

    فصل همدلی در بوستان بهار

    فصل همدلی در بوستان بهار منطقه 3 از عید قربان تا غدیر خم با حضور هنرمندان کشوری و استانی برگزار می گردد.
    فصل همدلی در بوستان بهار

    اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه3 مشهد، با همکاری موسسه فرهنگی شهرآرا جشن بزرگ خانوادگی عیدسعید غدیرخم را با اجرای برنامه های شاد و متنوع و موسیقی سنتی، تئاتر، استندآپ کمدی ،برنامه ویژه کودکان،تواشیح و .. در بوستان بهار به مدت 10 شب برگزار نموده است.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با اعلام این خبر گفت: واقعه غدیر سندی تاریخی برای تداوم خط رسالت در جلوه امامت، روز اکمال دین و اتمام نعمت است پس علاوه بر آن که انگاریدن آن به عنوان تنها یک عید و یک روز، بدون دانستن و تفکر در فلسفه آن شایسته مقام شیعه نیست، بزرگداشت این عید از جهت آموزش، ترویج و تحکیم فلسفه غدیر وظیفه ای خطیر و مهم است که باید همگان در حد توان خود به آن بپردازند.
    وی با اشاره به برگزاری جشن بزرگ عید غدیر خم با اجرای برنامه های متنوعی چون مولودی خوانی، اجرای موسیقی سنتی، تئاتر و استندآپ کمدی های شاد و ... که به مدت 10 شب در بوستان بهار و با همکاری موسسه شهرآرا برگزار می شود خاطر نشان ساخت: بوستان شهری بهار از جهت همجواری با بزرگراه شهید چراغچی و میدان امام حسین(ع) و همچنین محلات پیرامونی مانند دروی، رسالت، خواجه ربیع، سیس آباد و... اینک تبدیل به یکی از پایگاه های فرهنگی و پاتوق های اجتماعی منطقه 3 شده است و اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در آن مورد اقبال عموم شهروندانی است که با این روند بخش قابل توجهی از شهروندان این محلات در اعیاد و عزداری ها و ایام مناسبتی مانند ماه رمضان از این گونه برنامه ها بهره مند می شوند.
    شهردار منطقه 3 مشهد با تقدیر از مشارکت پررنگ شهروندان در این برنامه ها اظهار کرد: بحمدالله استقبال چشمگیر شهروندان در طول شبهای اجرای برنامه نشان دهنده علاقه مندی و رضایتمندی شهروندان است و همین امر موجب دلگرمی برای استمرار این راه می شود.
    شایان ذکر است برپایی جشن های محله محور و مسجد محور در شب و روز عید غدیر و ایام دهه ولایت نیز از دیگر اقدامات منطقه 3 در این ایام بوده است که در آنها تلاش شده در حد امکان تبیین فلسفه غدیر و آموزه های این واقعه تاریخی و نجات بخش در اجرای جشن ها نیز با حضور افراد مطلع و صاحب نظر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

    سلسله جشن های قربان تا غدیر با عنوان فصل همدلی در بوستان بهار

    تعداد بازدید: 152
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر