12°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 72
    کد: 157328
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۵/۳۰

    نشست مردمی در مساجد با هدف تقویت نظارت اجتماعی

    شهردار منطقه 3 با اعلام اینکه نقش مردم و شهروندان در تقویت نظارت اجتماعی یکی از اهداف برگزاری نشست ها در مساجد است در خصوص ارائه گزارش شفاف اقدامات شهرداری در این نشست ها تاکید کرد.
    نشست مردمی در مساجد با هدف تقویت نظارت اجتماعی

     نشست شهردار منطقه 3 با شهروندان ساکن در محله شهید شهریاری(قرقی سابق) با حضور جمعی از همکاران مرتبط برگزار گردید.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، مجتبی زمانیان وحیدی در ابتدای این نشست با اعلام اینکه در این نشست ها به دنبال تقویت هم افزایی بین شهروندان به عنوان ناظران قدرتمند فرایندهای اجرایی و شهرداری هستیم از حضار درخواست نمود تا موضوعات مورد مطالبه خود را اعلام کنند تا در این خصوص پاسخگویی شفاف به عمل آید.
    شهروندان نیز با طرح دغدغه های خود خواستار پاسخگویی و رسیدگی فوری به این درخواستها شدند. رئوس عمده ی درخواست های مردمی را می توان در حوزه فضای سبز برای احداث بوستان و آبیاری درختان معابر فرعی، در حوزه فنی و عمران رسیدگی به آسفالت معابر خاکی و سامان دهی فاضلاب خانگی و آبگرفتگی معابر درزمان بارش ، در حوزه شهرسازی تعیین تکلیف اراضی رهای محدوده، در حوزه روابط عمومی اصلاح نامگذاری معابر و نصب پلاک ، در حوزه ی خدمات شهری رسیدگی به نظافت برخی معابر و در حوزه ی فرهنگی نیز ایجاد سالن ورزشی و تغییر نام محله و.. دسته بندی نمود.
    شهردار منطقه 3 نیز به یکایک درخواست های شهروندان با همراهی همکارانش پاسخ داد.
    وی درخصوص درخواست شهروندان برای ایجاد فضای سبز در این محدوده گفت: احداث فضای سبز نیازمند زمین مناسب و دارای مالک مشخص است که در صورت معرفی این زمین و واگذاری عادلانه آن به شهرداری ظرف 2 سال آتی و پس از طی تشریفات قانونی و تامین اعتبارات مالی، می توان نسیت به احداث این بوستان به شهروندان قول مساعد داد.
    زمانیان درباره آبیاری درختان معابر فرعی از جمله آبیاری گونه های گیاهی همجوار با قبرستان قرقی تصریح کرد: در پیمان های شهرداری با پیمانکاران معابر فرعی مستثنی شده و از این جهت آبیاری درختان و فضای سبز معابر فرعی با شهروندان است و شهرداری معوض این اقدام برای شهروندان تخفیف عوارض سالیانه در نظر گرفته است.
    وی با اعلام اینکه موضوع نامگذاری معابر با همکاری شوراهای اجتماعی محلات در دست بررسی است درباره تغییر نام محله از شهید شهریاری به قرقی به دلیل هویت بخشی آن استقبال کرد و آنرا منوط به نظر کمیته نامگذاری کرد.
    شهردار منطقه 3 پیرامون درخواست شهروندان برای آسفالت برخی معابر از جمله کوچه همجوار با مسجد نیز اظهار داشت: آسفالت به صورت مشارکتی در منطقه در جریان است و با توجه به اولویت بندی ها این مهم به انجام میرسد. اما لطفاً متوجه این امر نیز باشید که هم اکنون بیش از 200 هزار مترمربع معابر خاکی در منطقه داریم که باید به تدریج آنها را پس از زیرسازی آسفالت نماییم. بنابراین این اولویت بندی ها ضروری است.
    وی درباره تعییین تکلیف فاضلاب و روان آب های بلوار شهید کشمیری و تخلیه نامناسب آن در کال سیاسک در تماسی با امیرسرداری مدیر امور اجرایی طرح‌های فاضلاب شرکت آبفای مشهدخواهان پاسخگویی آنلاین ایشان برای حضار گردید که وی با استقبال از این موضوع در سخنانی گفت: اقدام لازم در این زمینه انجام شده است و هم اکنون قطعه زمینی در انتهای شهید کشمیری 61 تملک شده است و بنا داریم تا یک تصیه خانه LOCAL با حجم تقریبی تصفیه 1000لیتر در این محدوده احداث نماییم تا مشکل فاضلاب اهالی شهرک مهرگان، قرقی و سیاسک ان شاء الله به صورت کامل مرتفع شود.
    زمانیان درباره درخواست شهروندان برای احداث سالن ورزشی و زمین ورزشی روباز نیز گفت: البته که این موضوعات متولی دیگری دارد لیکن با توجه به قرارگیری زمین چمن و سالن ورزشی متعلق به سپاه پاسداران به نظر نیاز این محدوده مرتفع خواهد شد با این همه این درخواست را مورد توجه قرار می دهیم و دربرنامه های آتی پیگیری خواهیم کرد.
    وی همچنین درخصوص درخواست های مرتبط با ترافیک سنگین جاده سیمان و محدوده ورودی بلوار شهیدکشمیری اعلام کرد که رایزنی های مناسبی با مدیریت فرمانداری مشهد با پلیس راهور و سازمان ترافیک انجام پذیرفته تا اصلاحات ترافیکی مناسب برای رفع مشکل این محدوده به عمل آید.
    شهردار منطقه 3 مشهد با اعلام اینکه درباره اراضی رها برنامه ریزی به گونه ای است که تحدید حریم نشود گفت: تلاش داریم تا ساخت و ساز غیرمجاز در این اراضی صورت نگیرد و به زودی برای تعیین تکلیف این اراضی با مالکین اقدام خواهد شد.
    مجتبی زمانیان در پایان با اعلام اینکه روند رسیدگی به ساکنان محدوده قرقی تسریع خواهد شد اعلام کرد، نشست مشابهی با اهالی در مسجد در پاییز سال جاری خواهیم داشت تا اقدامات صورت گرفته را به شهروندان منعکس نماییم و آنها را در جریان کم و کیف امور قرار خواهیم داد.

    تعداد بازدید: 72
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر