10°C ابری
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 484
    کد: 153985
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۴/۰۷

    برگزاری اختتامیه پانزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان مشهد در منطقه3

    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی کودک و نوجوان مشهد عنوان کرد: مختصات کار قرآنی بسیط و نامحدود است و از این رو کار ترویج و توسعه قرآن، یکی از فعالیت‌های ارزشمندی است که باید گسترده تر و وسیع‌تر ادامه پیدا کند‌.
    برگزاری اختتامیه پانزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان مشهد در منطقه3

     پانزدهمین جشنواره قرآنی کودک و نوجوان مشهد که با حضور بیش از 700 نفر از کودکان و نوجوانان 5 تا 18 سال برگزار شده بود با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، دبیرخانه شورای اچتماعی محلات منطقه 3 شهرداری مشهد و اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، با مشارکت مرکز قرآنی بیت الرضا (ع) و فرهنگسرای قرآن و عترت پانزدهمین جشـنواره قرآنی کودک و نوجـوان را با محوریت ارتقای مفهوم سازی و تـدبر در قرآن مجید در شهر مشهد برگزار کردند.
    در مراسم پایانی این جشنواره علاوه بر شهردار منطقه 3 مشهد و نمایندگانی از سازمان تبلیغات اسلامی، شهناز رمارم عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر نیز حضور داشت و به ایراد سخنانی درباره ی ضرورت توجه و استمرار موضوعات قرآنی در محلات پرداخت.
    وی با ابراز خرسندی از اجرای این برنامه با همکاری مشترک شهرداری و سازمان تبلیغات اسلامی در سخنان کوتاهی گفت: خدا را شاکریم که در مجموعه مدیریت شهری توفیق اجرای برنامه های قرآن محور را داشته ایم و این نشان دهنده سمت گیری شورای پنجم و شهرداری مشهد در تلاش برای اعتلای فرهنگ قرآنی دارد.
    رمارم مختصات کار قرآنی را بسیط و نامحدود عنوان کرد و تصریح کرد: در حکومت اسلامی جمهوری اسلامی ایران باید گسترش مفاهیم قرآنی و اهل بیتی در رأس امور قرار داشته باشد از این رو کار ترویج و توسعه قرآن، یکی از فعالیت‌های ارزشمندی است که باید گسترده تر و وسیع‌تر ادامه پیدا کند‌.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد در پایان ابراز امیدواری کرد تا با هم افزایی بیشتر دستگاههای اجرایی این دست اقدامات فرهنگی در حوزه قرآن و عترت تدوام یابد.
    مهمترین اهداف این جشنواره که در رشته های قرائت، حفظ ، قطعه خوانی، نقاشی با مضامین قرآنی و خوشنویسی در گرو های سنی 5 تا 18 سال برگزار گردید، ایجاد انس بیش از پیش کودکان و نوجوانان با قرآن کریم، جهت دهی استعدادهای هنری و ادبی کودک و نوجوان به سمت قرآن مجید، شناسایی استعدادها و توانمندی کودکان و نوجوانان برای تقویت و آموزش دهی در آینده و ارتقاء آگاهی کودکان و نوجوانان ودیگر اقشار شهروندان از مفاهیم انسان ساز قرآن مجید و بکارگیری آن در زندگی روزمره تعیین شده بود.
    این جشنواره که با استقبال بیش از 700 نفر از کودکان و نوجوانان مشهدی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار گردید، در مرحله نهایی با رقابت 98 نفر نفرات برکزیده خود را شناخت و در مراسم اختتامیه این جشنواره از آنها تقدیر به عمل آمد.

     

      اختتامیه جشنواره مسجدآرایی و پانزدهمین مسابقات قرآنی کودک و نوجوان مشهد..

     

     

    تعداد بازدید: 484
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر