10°C ابری
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 266
    کد: 151970
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۳۱

    ترنم نوای بهار جانها در بوستان بهار

    مراسم با شکوه قرآنی نسیم وحی همزمان با روزهای نزول کلام الهی در ماه مبارک رمضان، با عنوان "آمد بهار جانها" در بوستان شهری بهار، در حال برگزاری است.
    ترنم نوای بهار جانها در بوستان بهار

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان با اشاره به اهداف این برنامه ی قرآنی در بسترسازی و گسترش معارف دین مبین اسلام،اظهار داشت: بحمدالله با تلاش های صورت گرفته در منطقه سه امسال شاهد برگزاری محفل انس با قرآن کریم در بوستان یاس مانند سالهای گذشته هستیم که با توجه به علقه ی جدی شهروندان این محدوده به برنامه های مذهبی و قرآنی از استقبال خوبی نیز برخوردار بوده است.
    شهردار منطقه3 مشهد در ادامه افزود: امسال نیز با حضور فعالان قرآنی منطقه، شاهد برگزاری محافل قرآنی با هدف توسعه معارف غنی الهی و رونق فرهنگ ارزشمند اسلامی در کشورمان هستیم که این برنامه نیز سعی در ایفا نمودن بخش اندکی از این اهداف دارد.
    وی با اشاره به فضایل جمع خوانی قرآن کریم گفت: قرآن کریم بزرگ ترین هدیه الهی برای انسان ها واز گرانبهاترین میراث پیامبراعظم اسلام است که درمیان مسلمانان به ودیعه گذارده شده است. توجه به قرآن پس از پیروزی انقلاب، تبدیل به یک اصل همه پسند شده است که نتیجه آن جمع خوانی های عمومی قرآن با نام محفل انس با قرآن است.
    مجتبی زمانیان که درباره برنامه نسیم وحی امسال که در ضلع شرقی بوستان بهار در حال برگزاری است گفتگو می کرد، بر ارتقای فرهنگ قرآن آموزی در بین شهروندان تاکید کرد و گفت: در بحث اشاعه قرآن کریم آن هم در شهری که متعلق به ولی نعمت ایرانیان ثامن الحجج(ع) است یک امر ضروری است و توجه به برپایی چنین برنامه هایی بیش از پیش با اهمیت است. خوشبختانه با همت شهرداری مشهد چندسالی است که فضا برای ترویج فرهنگ قرآنی فراهم آمده و در راستای گسترش فرهنگ قرآنی، شرکت در جلسات قاریان بین المللی قرآنی و بازدیدهای قرآنی مکرر از جمله فعالیت‌هایی است که ما به عنوان مسئولین میتوانیم در کنار شهروندان انجام دهیم.
    وی برگزاری محافل قرآنی در بوستان ها را گسترش شعائر اسلامی در انظار عمومی توصیف نمود و گفت : یکی از دلایلی که شهرداری در سالهای اخیر مبادرت به برگزاری طرح نسیم وحی در بوستان های سطح شهر نموده است انتشار فرهنگ قرآن خوانی در جامعه است و بوستان ها بهترین اماکن برای این امر هستند چراکه می توان در کنار کارویژه های تفریحی و تفرجی آن کاربست های قرآنی و فرهنگی را نیز با آن در آمیخت تا با بهترین شیوه مفاهیم الهی قرآن به آنها انتقال یابد.
    شهردار منطقه3 مشهد در پایان از همه شهروندان خواست تا همگام با سیاست های کلان شهرداری منطقه سه در تقویت جایگاه قرآن در بین آحاد اجتماع در خصوص چگونگی بهبود عملکرد و اجرای برنامه های قرآنی به خدمتگذاران خود مشاوره و آنها را از ایده های بکر خود محروم ننمایند .
    گفتنی است در مراسم محفل انس با قرآن در ضلع شرقی بوستان بهار واقع در رسالت شمالی 78، که هر شب از ساعت 21 آغاز می شود علاوه بر جزء خوانی قرآن کریم، برنامه های متنوعی از جمله، اجرای گروه تواشیح، مداحی مداحان اهل بیت، مسابقات قرآنی و ویژه برنامه های شب های قدر نیز برگزار می گردد.

     

    تعداد بازدید: 266
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر