اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 595
    کد: 149586
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

    افزایش 25هزار مترمربعی فضای سبز در حاشیه کال دروی

    تا پایان اردیبهشت ماه 97، بیش از 25 هزار مترمربع دیگر از حاشیه کال دروی بهسازی و آماده بهره برداری خواهد شد تا از این روزن چهره ی این محدوده از شهر از لوث معتادان متجاهر نیز پاکسازی شود.
    افزایش 25هزار مترمربعی فضای سبز در حاشیه کال دروی

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان با اعلام این خبرپیرامون نیاز شهروندان به فضای سبز و اهمیت آن برای شهروندان و وظیفه شهروند در مقابل فضای سبز گفت: هر چقدر بتوان ارتباط مثبت تری بین شهروندان ساکن در کلان شهرها و فضای سبز و شیوه های نگهداشت آن با توجه به هزینه های مصروف شده برقرار نمود عرصه سبز شهری گسترش بیشتری خواهد یافت که در این زمینه بایستی اقدامات فرهنگی در طول فعالیت های عمرانی فضای سبز با جدیت پیگیری شود.
    وی بر اهمیت حفظ و نگهداشت فضای سبز با توجه به سرانه اندک آن در منطقه 3 تاکید کرد و از شهروندان خواست تا در این امر شهرداری را به بهترین نحو همراهی نمایند.
    شهردار منطقه 3 مشهد با اشاره به این موضوع که عمده پروژه های تعریف شده که در منطقه 3 در حال انجام و بهره برداری خواهد رسید، در محلات کم برخوردار و حاشیه ای منطقه است افزود: نگرش مدیریت شهری با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، رسیدگی جدی به محلات کمتر توسعه یافته شهری است و این امر موجب گردیده است که علاوه بر اختصاص اعتبارات مناسب در سالهای اخیر، تلاش برای ایجاد زیرساخت های امنیتی، بهداشتی و فرهنگی در این محلات بیش از گذشته شتاب بگیرید که این امر مبین کوشش شهرداری مشهد برای بازسازی این محدوده های نابه سامان است.
    وی تاکید کرد که با توجه به پهنه گسترده محلات کم برخوردار در منطقه 3 که آن را مبدل به حاشیه ای ترین منطقه شهری نموده است، مدیریت شهری کنونی، تمرکز و نگاه ویژه ای به این منطقه داشته است.
    زمانیان با اشاره به اینکه، پارک خطی دروی که در چندین فاز و به طول بیش از 5 کیلومتر در حاشیه کال دروی احداث شده است علاوه بر کاستن از مصائب چندین ساله شهروندان ساکن در این محدوده به دلیل آمد و شد و استقرار معتادان متجاهر و.. به افزایش ضریب ارزش افزوده مسکن در این محدوده نیز کمک جدی نموده و سیمای محلی را نیز دگرگون ساخته است.
    وی درباره فاز 5 و 6 پارک خطی دروی که عملیات عمرانی آن تا اردیبهشت سال جاری به پایان خواهد رسید گفت: خوشبختانه هم فاز 5 واقع در ضلع غربی بلوار خواجه ربیع و حد فاصل چراغچی 1 تا دیواره سازمان اتوبوسرانی و هم فاز 6 در ضلع شرقی خیابان رسالت شمالی به سمت سیس آباد، در مجموع با مساحت 25هزار مترمربع تا پایان اردیبهشت ماه سال 96 به بهره برداری خواهد رسید.
    شهردار منطقه3 مشهد، با اعلام اینکه هزینه های فاز5 و 6 احداث پارک در حاشیه کال دروی بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان است افزود: برای فاز 5 کال دروی 980 میلیون تومان و برای فاز 6 نیز 680 میلیون تومان اعتبار صرف شده است که جداره سازی،ایمن سازی، زیرسازی و اصلاح شبکه های ورودی روان آبهای شهری از جمله مهمترین اقدامات انجام شده در این پروژه هاست.
    زمانیان در پایان نیز ابراز امیدواری کرد که با توجه به اختصاص اعتبارات مناسب در سال جدید نیز ضرب آهنگ خدمت رسانی در محدوده های کم برخوردار شهر با سرعت گذشته پیگیری شود و کاستی های موجود در محلات شمالی شهر مشهد به کمترین حد ممکن برسد.

    کلید واژه ها: پارک - بوستان - دروی - معتاد - فضای سبز -
    تعداد بازدید: 595
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر