10°C ابری
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 258
    کد: 148041
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
    شهردار منطقه3 مشهد عنوان کرد؛

    رایزنی با آستان قدس برای حل معضلات اراضی رها محله بهمن

    شهردار منطقه3 مشهد درباره اراضی رهای محله بهمن و شهرک قدس توضیح داد: با آستان قدس برای محصور کردن زمین های این نهاد در منطقه و جلوگیری از ورود معتادان به این زمین ها هستیم، ضمن این که با همراهی دستگاه قضایی، اخطارهایی نیز به مالکان زمین های رها شده برای محصور کردن زمین ها داده ایم و پس از چند نوبت اخطار و رسیدگی نکردن به آن زمین های یاد شده تبدیل به فضای سبز و پارک خواهد شد.
    رایزنی با آستان قدس برای حل معضلات اراضی رها محله بهمن

     محله بهمن که کمتر از 10 سال است به شهر مشهد افزوده شده است، با توجه به پیشینه نامناسب و غیراستاندارد آن به لحاظ زیرساختهای شهری با مسائل و مشکلات فراوانی روبه رو است که تمام تلاش های مدیریت شهری در سالهای اخیر برای رفع این معضلات به دلیل گستردگی کاستی ها و نواقص کمتر به چشم می آید.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، ساخت و سازهای غیر اصولی، اراضی رها، فاضلاب خانگی،آسفالت نامناسب معابر، دپوی نخاله، معابر باریک و نیازمند تعریض و... از مهمترین مسائل محله بهمن و یا به قول خود شهروندان شهرک قدس، در منطقه 3 است که شهروندان در غالب راهای ارتباطی با شهرداری از جمله مرکز137 و رسانه های گروهی و نشست های مردمی و... به این موارد اشاره دارند.
    «مجتبی زمانیان وحیدی»، شهردار منطقه 3 در پاسخ به این مسائل که در محدوده مدیریتی وی قرار دارد گفت: شهرک قدس واقع در حدفاصل بلوار بهمن تا میدان سپاد، زمانی به شهر پیوست که شهرک شکل ‌گرفت و هیچ زمین خالی برای ساخت زمین ورزشی، پارک و فضای سبز نداشت اما اگر مالکان این منطقه زمینی را به ‌صورت تهاتری به شهرداری واگذار کنند ما اقدامات بعدی را برای ساخت این اماکن پیگیری می‌کنیم.
    وی افزود: ما و سازمان مپ، گشت هایی برای جلوگیری از تخلیه نخاله در زمین های این منطقه تشکیل داده ایم.
    وی درباره کمبود تابلوهای راهنمایی و رانندگی نیز تصریح کرد: معمولاً درباره نصب تابلو با راهنمایی و رانندگی مذاکراتی می کنیم و حتماً در روزهای آینده به همراه مسئولان راهنمایی و رانندگی بازدیدی از این شهرک خواهیم داشت تا در صورت لزوم تابلوهای بیشتری در این شهرک نصب شود.
    شهردار منطقه3 مشهد در ادامه درباره اراضی رهای منطقه توضیح داد: با آستان قدس برای محصور کردن زمین های این نهاد در منطقه و جلوگیری از ورود معتادان به این زمین ها هستیم، ضمن این که با همراهی دستگاه قضایی، اخطارهایی نیز به مالکان زمین های رها شده برای محصور کردن زمین ها داده ایم و پس از چند نوبت اخطار و رسیدگی نکردن به آن زمین های یاد شده تبدیل به فضای سبز و پارک خواهد شد.
    شهردار منطقه 3 درباره حل مشکل فاضلاب منطقه نیز اظهار می کند: از محل تبصره 3 اعتباری در اختیار شرکت آب و فاضلاب قرار داده ‌شد تا با اولویت مناطق شمال و شمال شرق اصلاحاتی در این مناطق انجام شود.وی ادامه می دهد: بعضی از کانال‌های انتقال فاضلاب در این منطقه هنوز ناقص است و برای جلوگیری از انتقال فاضلاب در زمین های رها شده، مطالعاتی انجام شد است و در سال 1397 مراحل اجرایی طرح آغاز خواهد شد.

    تعداد بازدید: 258
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر