10°C ابری
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 658
    کد: 145131
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
    امیر شهلا عضو شورای اسلامی شهر مشهد در دیدار مردمی با شهروندان اعلام داشت؛

    پیگیر تحویل و تحول فاز2 مهرگان به شهرداری هستیم

    دکتر امیر شهلا عضو شورای اسلامی شهر مشهد، در ادامه دیدارهای مردمی هفتگی خود با شهروندان محلات مختلف شهر با حضور در محدوده منفصل شهری قرقی و مهرگان واقع در محدوده کمتربرخوردار جاده سیمان از نزدیک شنونده دغدغه ها و مسائل و مشکلات شهروندان این محدوده بود.
    پیگیر تحویل و تحول فاز2 مهرگان به شهرداری هستیم

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، این نشست که با دعوت هیئت امنای مسجد حضرت خدیجه(س) روز سه شنبه 3 بهمن96 در محله شهید علیمحمدی واقع در بلوار شهید کشمیری 35 برگزار گردید، به جلسه ای برای واگویه های شهروندانی تبدیل شد که در سالیان اخیر به محدوده خدماتی شهر ملحق شده و به طبع با کاستی های بی شماری نیز روبه رو هستند.
    بخش عمده ی این نشست به دغدغه فعالان اقتصادی این محدوده که بالغ بر 400 واحد صنعتی و تجاری بودند اختصاص یافت که نسبت به تعیین مبالغ مرتبط با تجاری املاک شان و همچنین نحوه لکه گذاری این اراضی در طرح تفضیلی شهر معترض بودند، اختصاص یافت.
    در این زمینه امیر شهلا به عنوان مدعو اصلی قول به پیگیری داد تا بازنگری مجددی در قیمت گذاری تجاری در این محدوده انجام گیرد و از آنان خواست تا زمان ابلاغ طرح تفضیلی آتی شهر در خرداد97 با شهرداری برای اخذ تجاری موقت همکاری نمایند.
    همچنین یکی از مسائل اساسی دیگر این نشست، چگونگی روند الحاق فاز2 شهرک مهرگان به شهر بود که تعدادی از ساکنین این فاز با اشاره به مشکلات و مصائب اهالی این بخش از شهرک مهرگان خواستار تسریع مراحل انتقال فاز 2 شهرک مهرگان به شهر شده بودند.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز با اشاره به کم کاری اداره شهرسازی در رسیدگی کامل به این محدوده و عدم انجام تعهدات زیرساختی و مالی، این موضوع را مانع اصلی تحویل گیری این فاز توسط شهرداری دانست و در این زمینه قول به پیگیری از مدیرکل راه و شهرسازی برای رفع این بلاتکلیفی داد.
    شهلا درباره درخواست شهروندان ساکن در ناحیه منفصل 4 منطقه3 پیرامون زباله گیری متمرکز از طریق قرار دادن 160 باکس در نقاط مختلف این محدوده نیز گفت: نحوه کنونی زباله گیری در این محدوده و همچنین محدوده شاهنامه به همین صورت است و البته این موضوع علاوه بر هزینه های پایین آن برای شهرداری، مطابق با استانداردهای جهانی نیز هست لیکن نحوه اجرای آن باید با دقت بیشتری انجام می پذیرفته که این مهم باید پیگیری شود تا رضایت شهروندان ساکن در این محلات نیز تامین گردد.
    همچنین در این نشست جمعی از اهالی ساکن در حاشیه کال دروی درخواست نمودند تا شهرداری زمینی 600 متری در اختیار سپاه قرار دهد تا بر طبق گفته آنان سپاه در خصوص تامین امنیت آن محدوده از طریق ساخت پایگاهی عملیاتی اقدامات مورد نیاز را به عمل آورد.
    سخنگوی شورای عالی استانها در پایان با اشاره به جلسه ی علنی شورا با حضور شهردار مشهد، پیرامون بودجه سال 97، ابراز امیدواری کرد تا در بودجه سال آینده بتوان تمهیداتی برای زدودن غبار محرومیت از چهره مظلوم مناطق کمتر برخوردار شهر مشهد اندیشید.
    گفتنی است در این نشست مجتبی زمانیان شهردار منطقه 3 و معاونین و روسای ادارات مختلف نیز حضور داشتند تا به سوالات موردی شهروندان در حاشیه این نشست پاسخگو باشند.

    تعداد بازدید: 658
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر