5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 191
    کد: 135967
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۶

    اهدای هدایای رابطین و مساجد شرکت کننده در طرح به رنگ خدا

    هدایای رابطین و مساجد شرکت کننده در طرح بزرگ به رنگ خدا که در ماه مبارک رمضان و در مساجد منتخب محلات طبرسی، بلال،شهید علیمحمدی و دروی برگزار گردید با حضور شهردار منطقه3 اهدا گردید.
    اهدای هدایای رابطین و مساجد شرکت کننده در طرح به رنگ خدا

     طبرسی، بلال،شهید علیمحمدی و دروی برگزار گردید با حضور شهردار منطقه3 اهدا گردید.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد، جشنواره بزرگ رنگ خدا در ۱۱۰ مسجد شهر با هدف گسترش فعالیت‌های قرآنی در محلات و فعالیت هایی با عنوان برپایی ایستگاه سلامت شامل پزشک رایگان، غربالگری سلامت و مشاور تغذیه برگزار گردید در منطقه 3 نیز با حضور مساجد جامع دروی، ام البنین، ولیعصر(عج) و بلال اجرایی شد و هدایای آن نیز در مراسمی به فعالان و مساجد این طرح اهدا گردید.
    در این جشنواره، طرح‌ هایی یک لقمه مهربانی، ایجاد بازارچه‌ محصولات مشاغل خانگی در مسجد، میهمان مسجد ما، غبارروبی و نظافت مسجد و فراخوان ختم روزانه قرآن به اجرا درآمد که با استقبال کم نظیر شهروندان ساکن در این محلات روبه رو گردید.
    مجتبی زمانیان شهردار منطقه 3 مشهد که میزبان این نشست بود با تمجید از مشارکت شهروندان منطقه در این طرح از ضرورت استمرار چنین طرح هایی در محلات کم برخوردار منطقه یاد کرد و گفت: غالباً تصور عمومی این است که در محلات کم برخوردار شهر، به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی مشارکت برای امور خیر از جمله اطعام نیازمندان در سطح پایینی قرار دارد اما عملا این موضوع برعکس است و جشنواره به رنگ خدا خود بهترین مثال عینی برای این واقعیت است و اطعام بیش از 5000 نفر در طول ماه رمضان از همین محلات گویای این است که مردم محلات ما علاوه بر اعتقادات قوی، مهربان و دستگیر سایر افراد محله شان نیز هستند.
    وی همچنین پیرامون اقدامات مناسب فرهنگی انجام شده در این جشنواره نیز ابراز داشت: یکی از مهمترین رویکردهای این جشنواره علاوه بر تلاش برای اطعام و توسعه مشاغل خانگی و ... مباحث فرهنگی از جمله قرآن خوانی و برگزاری برنامه ها و جلسات آموزشی در کنار این موضوعات بوده است که این امر در بالابردن و غنای برنامه های ماه رمضان نقش بی بدیلی داشته است.
    شهردار منطقه3مشهد درپایان با تقدیر از فعالان و رابطین مسجد که در این طرح مشارکت داشته اند از تاخیر به وجود آمده دراهدای هدایا عذرخواهی کرد و در عین حال یادآور شد که استمرار این طرح ها در مساجد می تواند به هم افزایی بیشتر شهروندان و افزایش مشارکت عمومی کمک نماید.

    تعداد بازدید: 191
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر