5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه3مشهد
    تعداد بازدید: 136
    کد: 135321
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
    شهردار منطقه3 در نشست مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله دروی اعلام داشت؛

    استمرار ارتباط دوسویه مدیریت شهری با شهروندان در منطقه3

    در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پاسخگویی مسوولین به مردم در جهت تحقق رفع معضلات مردم در مساجد سطح منطقه حضور می یابیم تا با بخش عمده ای از کاستی ها آشنا و در جهت برطرف ساختن آنها اقدامات مورد نیاز را به عمل آوریم.
    استمرار ارتباط دوسویه مدیریت شهری با شهروندان در منطقه3

    به گزارش روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی که در نشست با اعضای هیئت امنای مسجد حضرت ابوالفضل(ع) واقع در رسالت71 حضور یافته بود با اشاره به این موضوع خاطرنشان ساخت: سیاست کاری این منطقه در سالهای اخیر، افزایش ارتباط دوسویه با ساکنین برای آگاهی از نظرات آنها و تقویت نظارت اجتماعی شهروندان است، این امر محقق نمی شود مگر با حضور واقعی در بین شهروندان و بهره مندی از دیدگاهها، پیشنهادات و رهنمودهای آنان در حوزه مدیریت شهری و تلاش ما در منطقه سه نیز رسیدن به این رویکرد عملی است.
    شهردار منطقه3مشهد با اشاره به رابطه متقابل بین خدمت رسانی شهرداری به شهروندان و تکالیف شهروندی در حفظ و حراست آنها یادآور شد: بهرحال هم شما و هم ما باید بپذیریم که نواقص در این محدوده ها بسیار زیاد است که بخش زیادی از آن بر عهده ما و بخشی دیگر نیز مرتبط با خود شهروندان است. رسیدگی به آسفالت، جوی و جدول و فضای سبز و مسائل فرهنگی و.. بر عهده ماست و حفظ و نگهداری اقدامات اجرایی از طریق رعایت اصول و ضوابط شهرنشینی بر عهده شماست. و این همان موضوعی است که ما غالباً به آن اشاره داریم که ارتباط شهرداری با مردم ورای ارتباطات سایر نهادها ست چرا که شهرداری متولی اصلی و مستقیم نیازها و معضلات شهری شهروندان است.
    در ادامه این نشست به اقدامات منطقه در پی دو نشست قبلی در این مسجد در سالهای 92 و94 با محوریت آسفالت معابر فرعی خیابان رسالت71، ساماندهی حاشیه کال دروری و احداث فضای سبز خطی در آن، تابلو و پلاک گذاری معابر و منازل و همچنین کمک به بهبود مسجد اشاره شد که خوشبختانه بخش عمده ی آن انجام پذیرفته که به اذعان هیئت امنای مسجد رضایتمندی جدی شهروندان را نیز در پی داشته است.
    در همین حال درخواست های جدیدی نیز در این نشست مطرح شد که بخشی از آن عمرانی و بخشی نیز به موضوعات مرتبط به حوزه های مالی و سرمایه گذاری مرتبط می شود که در این زمینه مجتبی زمانیان پاسخگوی بخش هایی از این درخواست ها بود.
    وی درباره برخی درخواست های مطرح شده در این نشست از جمله حل مشکل بوی نامطبوع کال دروی و پوشاندن سراسری آن تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده مسیل ها و کال ها در محدوده منطقه 3 رهاسازی فاضلاب خانگی در آنهاست و از آنجایی که فاضلاب خانگی تولید گاز سولفید هیدروژن می نماید محبوس کردن آن در مسیر باعث انتشار آن در مجاری خانه ها می شود
    و این امر متداول نیست. البته می توان پس از اجرای طرح اگو مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته مسیل ها را مسقف نمود و برای عبور و مرور خودروها یا سایر طرح های زیباسازی شهری از آنها بهره جست.
    شهردار منطقه 3 مشهد درباره درخواست دسترسی از میدان شهید برکاتی به معابر فرد خیابان رسالت گفت: احداث معبر علاوه بر اینکه باید طبق طرح باشد می بایستی در اراضی انجام پذیرد که مالک خصوصی ندارد. بنابراین درخواست شما که مسبوق به سابقه نیز بوده است پیش از این در کمیته تملک منطقه مطرح و با در نظر گرفتن جمیع جوانب طرحی آماده شده است که امیدواریم با اخذ اعتبارات مورد نیاز تا سال 97 این معبر احداث گردد.
    مجتبی زمانیان موضوع تعیین تکلیف تحصیل حریم بلوار رسالت برای کاستن از ترافیک را یک ضرورت برای این محدوده دانست که با توجه به گستردگی املاک در مسیر، در خصوص رایزنی برای جلب نظر حوزه ی ستادی پیرامون تخصیص اعتبار مورد نیاز، برای خرید این املاک قول مساعد داد.
    وی با اشاره به کمک 12میلیون تومانی شهرداری در قالب طرح بهبود مساجد به این مسجد، درباره درخواست هیئت امنای مسجد برای بهبود نمای ساختمانی آن قول مساعد داد.
    شهردار منطقه3 مشهد، درباره سایر درخواست های مطرح شده از جمله احداث سرعتگیر در ورودی رسالت71 و ساخت دوربرگردان در انتهای خیابان های شهید عرب زاده 1 و5 از همکاران حوزه اجرایی خود خواست تا به فوریت بررسی های کارشناسی را انجام و اقدامات مورد نیاز را به عمل آورند.
     

    تعداد بازدید: 136
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر