اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد
    تعداد بازدید: 592
    کد: 118234
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۱/۰۹

    آغاز طرح گذربندی معابر سطح منطقه 3

    کارگروه اجرایی طرح گذربندی در سطح معابر شهرداری منطقه سه با هدف تردد ایمن عابرین پیاده تشکیل و اقدامات اجرایی آن آغاز شد.
    آغاز طرح گذربندی معابر سطح منطقه 3

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با اعلام این خبر عنوان کرد: پیاده رو ها جایگاه برجسته ای در سیستم حمل و نقل شهری دارد و بخش عمده ای از سفرهای شهری به صورت پیاده انجام می شود.
    وی افزود: سیستم پیاده در مقایسه با سایر سیستم های حمل و نقل شهری از خصوصیات و مزایای منحصر به فردی برخوردار است که از جمله آنها می توان به انعطاف پذیری، ارزانی، مصرف انرژی کمتر، هماهنگی با ملاحظت زیست محیطی و ... اشاره نمود.
    شهردار منطقه3 مشهد، اقدامات حوزه حمل و نقل و ترافیک منطقه را در این زمینه برجسته دانست و با اشاره به تشکیل کارگروه اجرایی طرح گذربندی با همکاری همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک و پلیس راهور تصریح کرد: کارگروه اجرایی طرح گذربندی با هدف ارتقاء ایمنی عابرین پیاده که آسیب پذیرترین گروه در حمل و نقل محسوب می شوند، در منطقه 3 راه اندازی گردید تا با انجام اصلاحات مورد نیاز برای تامین امنیت گذری عابرین اقدامات موثری را در دستور کار قرار دهد.
    وی افزود: بازدید معابر منتخب توسط کارگروه اجرایی طرح گذربندی و ارائه راهکار برای تسهیل در تردد ایمن عابرین پیاده، اقدامات اجرایی شامل بهسازی گذرگاه های عابر پیاده موجود، احداث رمپ ویلچررو ویژه توانیابان، نصب تابلو، خط کشی گذرگاه های عابرین پیاده، حذف گذرگاه های نامناسب و ایجاد مسیرهای جدید و جایگزین با استفاده از موانع ترافیکی، در معابر بولوار 22بهمن، بولوار رسالت شمالی، بولوار مقداد، خیابان شیرازی و خیابان کاشانی از شاخص ترین اقدامات اجرایی این کارگروه در سطح منطقه بوده است.
    مجتبی زمانیان در پایان ابراز امیدواری کرد تا همکاری شهروندان با شهرداری پیرامون موضوعات ترافیکی، علاوه بر کاستن از مشکلات گسترده حمل و نقل درون شهری، در گره گشایی از معضلات و موانعِ روان سازی ترافیک در شهر نیز موثر باشد.

    تعداد بازدید: 592
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر