5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد
    تعداد بازدید: 595
    کد: 114590
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
    شهردار منطقه 3 در نشست پرسش و پاسخ با شهروندان محله طبرسی مطرح کرد؛

    از ابتدای سال95 بیش از3میلیاردتومان برای آسفالت هزینه شده است

    شهردار منطقه3 و عضو کمیته نظارتی شماره 2 شورای اسلامی شهر با حضور در محله طبرسی شمالی پاسخگوی سوالات شهروندان شدند.
    از ابتدای سال95 تاکنون بیش از3میلیاردتومان برای آسفالت هزینه شده است

     به گزارش روابط عمومی منطق3 شهرداری مشهد، در این نشست که با حضور جمعی از شهروندان و دو تن از متنفذترین معتمدان محلی در مکان مسجد امام سجاد(ع) واقع در طبرسی شمالی 30 برگزار گردید، محمد آصفی عضو کمیته نظارتی منطقه 3 شهرداری مشهد با اشاره به ضرورت ارتباط گیری با شهروندان برای بهبود فرآیند اقدامات اجرایی در شهر گفت: تمامی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و از جمله خود بنده، به عنوان نیروهای مسجدی،انقلابی و حرب اللهی در محل شورای شهر مشغول خدمت هستند و رای خود را نیز از مسجدی ها گرفته اند و امروز ملزم به پاسخگویی به همین قشر هستند.
    وی حوزه کاری خود را بالاتر از حوزه ی صِرف شهرداری توصیف کرد و گفت: ما نماینده شما در شهر مشهد هستیم و امروز وظایف ما صرفاً محدود به اقدامات مجموعه شهرداری نمی شود و آمادگی پیگیری موضوعات مرتبط با آب و فاضلاب، امنیت و بسیاری از حوزه هایی که در محدوده وظایف شهرداری تعریف نشده است را نیز داریم چراکه خود را نمانیده مردم مشهد در شهر می دانیم.
    به گفته ی این عضو شورای اسلامی شهر مشهد هم اکنون شورای شهر با در اختیار گذاردن بودجه های مناسب به آب و فاضلاب شهری برای اجرای طرح اگو در حاشیه شهر تلاش داشته است تا به دغدغه ی همیشگی شهروندان این محلات پاسخ دهد.
    آصفی با اشاره به سوال مطرح شده از وی پیرامون برنامه ریزی برای آسفالت معابر نامناسب طبرسی شمالی تصریح کرد: در این خصوص شهرداری منطقه اقدامات در خوری انجام داده است ولی در بعضی معابر با توجه به پیش بینی های صورت گرفته برای اجرای طرح اگو شهرداری عامداً دست نگه داشته است تا از اتلاف بیت المال جلوگیری نماید.
    وی معضل ترافیک در شهر که از دیگر نکات مطرح شده در این نشست بود را قابل مدیریت دانست و گفت: بحمدالله طی سالهای اخیر اسناد مفصلی توسط مناطق شهرداری از معضلات ترافیکی یک به یک کوچه های شهر تهیه شده است و تصمیم گیری ها بر این مبنا در حال انجام است. با این همه اگر شهروندان احساس می کنند که در برخی معابر می شده است که تصمیم بهتری اتخاذ شود اعلام نمایند تا بررسی شود و روند ترافیک روان تر شود.
    محمد آصفی یزدی با بیان این که علاوه بر ساخت، نوسازی و توسعه مساجد قدیمی نیز مورد توجه نهضت مسجدسازی قرار گرفته افزود:بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، هدف ما حمایت از ساخت 100 مسجد در شهر مشهد بوده است و درباره کمک به بهبود مساجد نیز پاسخگوی نیاز مساجد در سالهای اخیر بوده ایم و هم اکنون نیز این آمادگی در کمیسیون فرهنگی شورا برای پرداختن به این مطالبات وجود دارد.
    عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برداشت اشتباه از این سخن او که گفته بود شهردار منطقه باید در خیابان ها سینه خیز برود تا جزئیات آسفالت و .. را ببیند زیرا اگر فقط بخواهد در خودرو حرکت کند مشکلات را نمی بیند تصریح کرد: مدیریت گونه های مختلفی دارد و بهترین نوع مدیریت آن است که مدیر از پشت میز خود برخواسته و ریز به ریز مسایل را از نزدیک و با ذره بین رصد نماید و این معنای همان است که پیش از این عرض شد که مدیر منطقه باید سینه خیز جزئیات را رصد کند.
    وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا در زمان اندک باقی مانده از دوره نمایندگی اش بتواند منشاء اثرات مناسب تری در شهر مشهد باشد.

    بیش از3میلیاردتومان برای آسفالت منطقه از ابتدای سال هزینه شده است
    در ادامه این نشست نیز مجتبی زمانیان وحیدی شهردار منطقه 3 به برخی پرسش های شهروندان پیرامون آخرین وضعیت اسفالت معابر، فضای سبز و مجوزهای تجاری اصناف پاسخ گفت و در رابطه با آسفالت انجام گرفته در سال جاری در منطقه3 گفت: امسال به حول و قوه الهی جزء مناطق برتر در جذب اعتبارات آسفالت بودیم به طوری که بیش از 200 هزار مترمربع از معابر منطقه آسفالت شده است و این مهم بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار را در برداشته است.
    وی میزان اعتبار مصروف شده در محدوده محله طبرسی را برای آماده سازی معابر و جوی و جدول گذاری بیش از یک و نیم میلیارد تومان اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: بخش اعظم معابر طبرسی شمالی فاقد زیرسازی مناسب است و به دلیل عدم اجرای طرح اگو شهرداری فراتر از وظایف تکلیف اش ناگزیر به ورود به موضوع پساب خانگی و هدایت آن نیز شده است که این مقوله خود بار مضاغفی بر دوش شهرداری گذارده و در بسیاری از موارد موجب برهم خوردن بهداشت محیط نیز می شود.
    شهردار منطقه 3 ابراز امیدواری کرد تا با توجه به قول آبفای مشهد در آغاز طرح اگوی محلات کم برخوردار شمالی منطقه از سال 96، بتوان بلافاصله پس از اتمام اگو نسبت به عملیات اجرایی آسفالت اقدام نمود.
    وی در خصوص درخواست شهروندان برای تجاری سازی مغازه ها نیز گفت: توصیه اقتصادی ما به شهروندان اخذ تجاری دائم برای مغازه هایشان است که در آینده منافع مالی خوبی برای آنها به همراه خواهد داشت. در حال حاضر نیز ما از شهروندان خواسته ایم تا این موضوع را تعیین تکلیف نمایند و امید که جناب آقای آصفی نیز با توجه به وضعیت اقتصادی ضعیف این محدوده برای تقسیط پرداخت هزینه های تجاری بتوانند همکاری بیشتری را از شورا اخذ نمایند.
    شهردار منطقه3 مشهد موضوع کمبود فضای سبز در این محدوده را جدی دانست و عنوان داشت: برنامه ما در منطقه 3 این است که در هر نقطه ای از محلات طبرسی و دروی و ... اگر زمینی با متراژ مناسب وجود داشت شرایط برای تبدیل آن به فضای سبز را تسهیل نماییم تا این کمبود نیز به تدریج برطرف شود.
    مجتبی زمانیان وحیدی نیز در پایان با اعلام اینکه تلاش وی و مجموعه کاری اش رسیدگی و پرداختن به مشکلات شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن است عنوان کرد: یکی از نکات مثبت ارتبط گیری نزدیک بین شهروندان و مدیران شهری همین استماع نظرات شهروندان در مورد ظرفیت ها و کاستی های شهرداری است که بر مبنای آن اقدامات در آینده ساماندهی و کیفی سازی می شود تا رضایت شهروندان به دست آید.

    تعداد بازدید: 595
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر