10°C ابری
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد
    تعداد بازدید: 653
    کد: 107501
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۶/۲۴
    شهردار منطقه3 در دیدارمردمی در مسجد حجت المهدی(عج) عنوان کرد؛

    اقدامات فرهنگی و اجتماعی باید در مدار مساجد محلات قرار گیرد

    نخستین نشست شهردار منطقه3 با شهروندان به میزبانی مسجد حجت المهدی(عج) در محله راه آهن و با حضور اعضای شورای اجتماعی این محله برگزار گردید.
    اقدامات فرهنگی و اجتماعی باید در مدار مساجد محلات قرار گیرد

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع فعالین فرهنگی و اجتماعی محله راه آهن گفت: رسالت شهرداری در حوزه فرهنگی و اجتماعی تقویت سرمایه های محلی و فعال سازی ظرفیت های شهروندان محلات است و هدف از این همنشینی نیز چنین رویکردی است که علاوه بر فراهم ساختن بسترهای فرهنگی در صورت نیاز خواسته شهروندان در حوزه های دیگر مرتبط با شهرداری از جمله فضای سبز و عمران شهری نیز مطرح شود تا با توجه به امکانات و اعتبارات بتوان برای آن راهکاری مناسب اتخاذ نمود.
    وی با تاکید ببرجایگاه کلیدی مساجد در فرهنگ سازی محلات، پیرامون نگرش مدیریت شهری مشهد پیرامون این نقش تعیین کننده گفت: به طورکلی نقش مساجد در کاهش آسیب پذیری اجتماعی و ارتقای سطح ارزشهای اخلاقی و انسانی و بالا رفتن ضریب امنیت و مشارکتهای مردمی و مسئولیتهای اجتماعی تردید ناپذیر می باشد. از این رو ما در منطقه3 شهرداری بر این باور هستیم که نقطه شروع هر فعالیت فرهنگی بایستی مساجد باشند و تمرکز زدایی از مساجد خود آسیبی اجتماعی در پی خواهد داشت.
    شهردار منطقه 3 مشهد، با اشاره به اینکه در امر فرهنگی باید هیئت امنای مساجد نیز همپای سایر تشکل های فرهنگی محلات در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی حضور داشته باشند تصریح کرد: یکی از آفات امروز جامعه ما نبود هماهنگی بین مساجد و هیئت امنای آن با تشکل ها و کانون های فرهنگی است. این امر علاوه بر تحمیل هزینه های اقتصادی فراوان موجب عدم انسجام در پیشبرد اهداف دینی و فرهنگی در محلات نیز می باشد که این امر به نوبه خود باعث گریز این تشکل ها و جوانان فعال در آنها از مسجد می شود که این موضوع باید با همراهی بیشتر اعضای هیئت امنای مساجد راهبری شود.
    وی با تمجید از اقدامات انجام گرفته در محله راه آهن که یکی از شاخص ترین آنها فعالیت های مردمی در ستاد ازدواج آسان محله راه آهن است، به بازتاب های مثبت این اقدام خیرخواهانه در نشریات و فضای مجازی پرداخت و گفت: خوشبختانه اقدامات خیرخواهانه ی بانوان در ستاد ازدواج آسان در طول حیات کمتر از 6 ماهه آن بسیار در خور توجه است و فرصت به وجود آمده برای 11 زوج که توسط خیرین و با همت این ستاد راهی خانه بخت شده اند نشان دهنده عزم شما عزیزان برای راهی است که در پیش گرفته اید، که بحمدالله بازخوردهای مطلوب آن در رسانه ها نیز مُهرتاییدی است بر این کوشش های صادقانه که ان شاء الله اجر آن ماجور خواهد بود.

    مجتبی زمانیان در ادامه این نشست به چند درخواست حضار پیرامون موضوعات عمرانی و محلی پاسخ داد.
    وی در پاسخ به وضعیت پارک خودرو در مقابل نمایشگاه های خودرو بلوار شهد کامیاب گفت: اگر این موضوع مصداق سد معبر باشد اخطاریه های لازم صادر خواهد شد و با این قبیل مزاحمت ها برخورد خواهیم کرد. ضمناً بررسی خواهد شد در صورت امکان رفت و آمدهای این معبر و وضعیت ترافیکی آن اصلاح شود.
    شهردار منطقه 3 درباره درخواست احداث پل عابر پیاده که یکی از اعضای شورای اجتماعی محله راه آهن مطرح نمود این چنین پاسخ گفت: این موضوع در اختیارات سازمان میادین شهرداری است ولی پیگیر آن خواهیم شد تا شهروندان برای عبور و مرور از بلوار شهید کامیاب که اتفاقا معبر پر ترددی نیز هست آسیب جانی و مالی نبینند.
    وی درباره وضعیت آسفالت خیابان های پژن و پژمان نیز خاطرنشان ساخت: در حال حاضر که طرح اگو در این خیابان ها درحال اجراست و ان شاء الله پس از پایان عملیات اجرایی آبفای مشهد درباره رسیدگی به آسفالت این معابر اقدام مورد نیاز به عمل خواهد آمد.
    وی همچنین با اشاره به درخواست مسجد پیرامون بازسازی بخش هایی از آن گفت: هرساله اعتباراتی به این منظور تخصیص می یابد که در صورت نیاز مبرم مسجد میتوان این موضوع را پیگیری نمود تا کمکی به عنوان بهبود مساجد تقدیم گردد.
    گفتنی است، در بخشی از این نشست دبیر ستاد ازدواج آسان محله راه آهن توضیحاتی پیرامون اقدامات موثر این مجموعه با همراهی شورای اجتماعی این محله، از ابتدای سال تاکنون ارائه داد و از اجرای طرح اهدای گوشت قربانی نذری در روز عید قربان برای بیش از 60 نفر از خانواده های نیازمند این محله خبر داد.
    همچنین در پایان این نشست نیز از خیرین ستاد ازدواج آسان محله راه آهن که در فراهم نمودن جهیزیه برای سه زوج از مخارج مراسم ختم اقوام شان همت گماشته بودند تقدیر شد.

    تعداد بازدید: 653
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر