12°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد مقدس
    تعداد بازدید: 745
    کد: 71868
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۰۳/۲۴
    عبدالکریم جوادی در نشست با اهالی محله بلال؛

    به دنبال تغییر شیب خدماتی و درآمدی به سمت حاشیه شهر هستیم

    دیدار مردمی شهردار منطقه سه و رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با شهروندان به میزبانی مسجد ولیعصر(عج) در یکی از پرمخاطره ترین نقاط شهر یعنی حاشیه کال دروی برگزار گردید.
    به دنبال تغییر شیب خدماتی و درآمدی به سمت حاشیه شهر هستیم

     به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، عبدالکریم جوادی که مدعو اصلی نشست پرسش و پاسخ در محله بلال بود در سخنانی به اقدامات شورای شهر و شهرداری اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی که شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد به عنوان متولیان اصلی مدیران شهری انجام داده است، تسریع در روند پروژه‌های مشارکتی رخ داده و ما شاهد افزایش ارائه خدمات در شهر هستیم.
    وی نقش مردم در رفع گره های کور شهری را برجسته دانست و گفت:‌یکی از موضوعات اساسی در مدیریت بهینه شهری حضور و نقش پررنگ مردم در کنار مسدولان است و راهنمایی ها و مشاوره های آنان می تواند در تسریع فرآیند خدمت رسانی و کاهش هزینه های سربار از طریق نظارت خود شهروندان موثر باشد.


    رئیس کمیته نظارتی شماره دو شورای اسلامی شهر مشهد، به بازدید یک ماه قبل خود از محله بلال و حاشیه کال دروی اشاره داشت و گفت: وضعیت امنیتی در این محدوده بسیار نامناسب است و باید رایزنی های جدی با پلیس برای رفع این مشکل داشته باشیم.
    وی یکی از اهداف مهم شورای چهارم را عزم جدی این شورا برای تغییر شیب خدماتی و درآمدی به سمت حاشیه شهر و مناطق کم برخودار دانست و افزود: تلاش ها در این حوزه کم اما بنیادین بوده است و این روند بایستی با سرعت بیشتر و زیرسازی دقیق تر به پیش رود.
    رئیس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد، در خاتمه سخنانش از شهروندان خواست تا خواسته های خود را با توان مدیران شهری منطبق نمایند و از طرح برخی درخواست ها که نیازمند بودجه ای کلان کشوری و ملی است پرهیز نمایند.

     

    نظارت شهروندان بر ارائه خدمات بهینه شهری ضروری است
    علی یوسف زاده شهردار منطقه سه نیز که در این نشست جوادی را همراهی می کرد، بر ضرورت ارائه خدمات بهینه به شهروندان این محدوده ها تاکید کرد و گفت: از نشست قبلی اینجانب با شما در مهرماه 1392 بسیاری از معابر این محدوده آسفالت، پلاک گذاری و اصلاح شده است و این خدمات باید به صورت منسجم تر و زیر نظر خود شما شهروندان محافظت و مراقبت شود.
    وی درباره بخش زیادی از درخواست ها که مرتبط با نظافت و رفت و روب است نیز تصریح کرد: بخش عمده این موارد به دلیل عدم رعایت شهروندان در زمان بندی انتقال زباله برای جمع آوری آن توسط ماشین های حمل زباله است که در این مورد علاوه بر درخواست ما از مسجد برای اعلام رسمی به شهروندان خود ما نیز در این زمینه اطلاع رسانی های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.
    یوسف زاده به رویکرد جدید شهرداری دراراضی درحال ساخت و توسعه اشاره کرد و گفت: با توجه به ساخت و سازهای خودجوش مردمی در محله هایی همچون محله بلال و وجود مشکلاتی در خصوص ارائه خدمات به این محدوده ها، شهرداری منطقه سه سعی دارد با آماده سازی اراضی در حال توسعه ای همچون ضلع غربی بلوار خواجه ربیع و ضلع غربی و شرقی بلوار رسالت و در نظر گرفتن بعد خدمات، از مشکلات آتی در این زمینه جلوگیری کند.


    وی در خصوص اعتراض شهروندان به نحوه تخریب منازل در محدوده کال دروی، عنوان کرد: مواردی را که درحوزه وظایف شهرداری باشد به طور کامل پیگیری خواهیم کرد اما موضوع تخریب خانه هایی که طبق تشخیص پلیس، محل فروش مواد مخدر بوده است باید از مجاری قانونی آن یعنی نیروی انتظامی پیگیری شود چرا که ما فقط مامور به تخریبی بوده ایم که مراجع قضائی از ما خواسته اند و از این روست که در شکایت همه شکات شهرداری تبرئه شده است.
    شهردار منطقه سه در پایان بار دیگر از شهروندان خواست تا با رعایت موازین شهری در کاستن از آنچه به عنوان حاشیه شهر از آن یاد می شود با مدیریت شهری همارهی نمایند تا از ایجاد و گسترش حاشیه های جدید در شهر پیشگیری شود.

     

    تعداد بازدید: 745
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر