اخبار

لکه گیری و روکش آسفالت 85 هزار متر مربع از معابر منطقه سه
۱۴۰۰/۰۷/۲۵

لکه گیری و روکش آسفالت 85 هزار متر ...

شهردار منطقه 3 مشهد مقدس از انجام روکش و لگه گیری آسفالت و ...

ادامه خبر >
هزینه کرد ۱۱۰ میلیارد ریالی برای بهسازی پیاده روهای منطقه سه در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۰
۱۴۰۰/۰۷/۲۴

هزینه کرد ۱۱۰ میلیارد ریالی برای ...

شهردار منطقه سه مشهد مقدس از هزینه کرد ۱۱۰ میلیارد ریالی برای ...

ادامه خبر >
جمع آوری 22 هزار تن خاک و نخاله از زمین های رها در منطقه سه مشهد / هزینه کرد 25 میلیارد تومانی برای رفت و روب معابر در منطقه 3
۱۴۰۰/۰۷/۲۰

جمع آوری 22 هزار تن خاک و نخاله از ...

طی 6 ماه گذشته، تنها 250 میلیارد ریال صرف رفت و روب 9 میلیون و ...

ادامه خبر >
دولت و مجلس، پای کار حل مشکلات حاشیه شهر مشهد بیایند
۱۴۰۰/۰۷/۱۹

دولت و مجلس، پای کار حل مشکلات ...

متاسفانه مشکلات، معضلات و کمبود اساسی زیرساخت ها در محله های ...

ادامه خبر >

اطلاعیه ها

تخفیف ویژه عوارض صدور پروانه تجاری دائم
۱۴۰۰/۰۶/۲۷

تخفیف ویژه عوارض صدور پروانه تجاری ...

باتوجه به مصوبه شورای اسلامی شهر به شماره 21/37384، عوارضی که بر ...

ادامه خبر >

مناقصه مزایده

شماره: 1400057

منطقه 3 استعلام

موضوع : تعمیرات اساسی تجهیزات ایمنی، اطلاع رسانی و هدایت ترافیکی معبر سواره رو بولوار 22 بهمن، شهید کشمیری ، مسلم شمالی ، طبرسی شمالی

...

زمان شروع:1400/07/04
تاریخ پایان دریافت اسناد: 1400/07/08 13:00:00
مهلت تحویل پیشنهاد تا تاریخ: 1400/07/08 13:00:00
زمان بازگشایی پاکات: 1400/07/11 09:00:00
اطلاعات بیشتر

زندگی در منطقه

منطقه سه در یک نگاه

شهرداری منطقه سه با شعار «مناسب برای گردشگری - مستعد برای سرمایه‌گذاری» از مرکز شهر و خیابان شیرازی تا حاشیه شهر و محدوده هایی مانند خواجه ربیع، رسالت، سیس آباد، قرقی و مهرگان ادامه داشته و با دارابودن ظرفیت های گردشگری و طبیعی چون آرامگاه خواجه ربیع، باغ نادری، ایستگاه بزرگ راه ‌آهن مشهد و بوستان بزرگ بهار، وظیفه خدمت رسانی به زائران و مجاوران را برعهده دارد.

این منطقه، به عنوان دومین منطقه بزرگ مشهد از لحاظ جمعیتی، مشتمل بر ۴ ناحیه و 17 محله است و وسعتی بالغ بر 3307 هکتار دارد که طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ ه‍.ش جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر را در خود جای داده‌است و پیش بینی شده است جمعیت آن در سال 1400 به بیش از 450 هزار نفر می رسد.

29 درصد مساحت منطقه سه را سکونتگاه های غیر رسمی تشکیل می دهد که 56 درصد جمعیت منطقه در این بافت ها زندگی می کنند، یعنی تراکم جمعیت را در این محدوده ها شاهد هستیم.

نواحی منطقه سه:

ناحیه یک حد فاصل چهارراه شهدا و خیابان شهید کامیاب تا خیابان رسالت جنوبی، بزرگراه شهید میرزایی، میدان امام حسین(ع) وچهارراه گاز تا میدان شهدا است که استقرار میدان راه‌آهن در این محدوده به عنوان مهم‌ترین ورودی ریلی شرق کشور حائز اهمیت است.

ناحیه ۲ از تقاطع بلوار رسالت و شیخ صدوق آغاز و با در برگرفتن محلات دروی و طبرسی شمالی به محله سیس آباد منتهی می‌شود. بافت فرسوده و غیراستاندارد در این محدوده مهم‌ترین چالش مدیریت شهری است.

ناحیه ۳ از بزرگراه شهید میرزایی و میدان امام حسین(ع) آغاز و تا جاده گاز امتداد دارد که مشتمل بر محلات بلال، خواجه ربیع و بهمن، مهر مادر و مهر مادر شمالی می‌شود که وجود آرامگاه خواجه ربیع در این ناحیه و آمد و شد زائران و مجاوران برای بازدید آن مهم‌ترین نقطه قابل تمرکز کاری در آن محدوده است.

ناحیه منفصل قُرقی و شهرک مهرگان با جمعیتی بالغ بر ۴۵ هزار نفر نیز از سال ۱۳۹۲ به مجموعه شهرداری منطقه ۳ مشهد افزوده شده‌است.

ساکنان منطقه 3 بسیار مشارکت جو هستند که گواه آن تماس 18 هزار شهروند ساکن این منطقه در سال 99 با مرکز 137 می باشد. ما از حیث درخواست های مردمی 137 رتبه دوم در بین مناطق را داریم.

نقشه منطقه

تصاویر منطقه

مدیران منطقه

شهردار منطقه

2LTZh9ix2K/Yp9ixINmF2YbYt9mC2Ycg2LPZhyDZhdi02YfYryDZhdmC2K/Ysw==

امیدرضا رحمانیان

خدمات شهروندی