فهرست طبقات
چهارشنبه, ۲۴ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰ ۲۲
طبقه بندی: اخبارمنطقه
چچ
اتمام فاز فرهنگی کلان پروژه خط عابر خط زندگی در شهرداری منطقه سه همراه با تقدیر از عوامل اجرایی

اتمام فاز فرهنگی کلان پروژه خط عابر خط زندگی در شهرداری منطقه سه همراه با تقدیر از عوامل اجرایی

فاز فرهنگی کلان پروژه خط عابر خط زندگی که از سه تا ۲۰ دی ماه در شهرداری منطقه سه مشهد انجام شد که روز شنبه با حضور سرپرست شهرداری منطقه سه از عوامل اجرایی و شهروندان و رانندگان قانون‌مدار تقدیر شد. در این طرح از شیوه‌های نوین اجرا و شورای اجتماعی محلات شهرداری منطقه سه کمک گرفته شد.

به گزارش شهرداری منطقه سه مشهد، امید رضا رحمانیان با اعلام این خبر که اجرای کلان پروژه خط عابر خط زندگی در شهرداری منطقه سه مشهد روز گذشته به اتمام رسید، اظهار کرد: کلان پروژه خط عابر خط زندگی در دو فاز فنی و عمرانی و فرهنگی و آموزشی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه، فاز فرهنگی این طرح از سه تا ۲۰ دی ماه به طول انجامید، ادامه داد: در ابتدا این طرح در سه تقاطع گاز مسلم، گاز رسالت و سه راهی کلات به سه شیوه ایستگاه، سازه بنر و حضور یک نفر آموزش انجام می‌شد که در مرحله بعد این طرح در تمام تقاطع‌های شهرداری منطقه سه اجرا شد.

سرپرست شهرداری منطقه سه مشهد درخصوص شیوه اجرا این طرح، بیان کرد: نیروهای اجرایی که در تقاطع‌ها بودند، در زمان چراغ قرمز به ماشین‌ها اخطار و تذکر می‌دادند. برای چهارراه عشرت آباد یک ایستگاه سیار تهیه شده بود که نیرو آموزش دیده با پرتابل سیار خط عابر به مغازه و اماکن عمومی رفته و از طرح توضیح می‌داد و بعد از توضیح به مغازه‌داران و مردم به آنها بروشور و تراکت اهدا می‌کرد.

رحمانیان افزود: همچنین یک تن‌پوش عروسکی به صورت هر روز هربار در یکی از تقاطع‌های شهرداری منطقه سه برای ترویج فرهنگ حق عابر و حق تقدم حضور پیدا می کرد و نیز رادیو عابر نیز توسط یکی از نیروهای اجرایی برای صحبت و گرفتن نظر مردم و بیان شعار و میثاق نامه این پروژه، در سطح تقاطع ‌ها انجام شد.

وی درخصوص شیوه‌های نوین دیگر این طرح، تشریح کرد: عروسک گردانی و اجرای نمایش عروسکی و برگزاری مسابقه پیامکی براساس میثاق نامه خط عابر یکی دیگر از شیوه های نوین این طرح بود.

سرپرست شهرداری منطقه سه مشهد گفت: در روز ۱۸ دی ماه با هماهنگی که با شورای اجتماعی محله مسلم انجام شد در ایستگاه مسلم گروه سرود و دکلمه اجرا کردند.در انتهای این مراسم به رانندگان و موتورهایی که حق تقدم را رعایت می‌کردند از طرف این گروه گلدان اهدا شد.

وی اشاره کرد: همزمان با روز انتهایی این پروژه با حضور معاون اجرایی و فنی عمران منطقه و رئیس اداره فرهنگی منطقه از ایستگاه چهارراه عشرت آباد بازدید شد. همچنین در ادامه از شهروندان و عابران قانون‌مدار و عوامل اجرایی این طرح تقدیر شد.


رحمانیان اظهار کرد: در گام سوم کلان پروژه خط عابر خط زندگی ۵۰ میلیون تومان بودجه هزینه شده که خوشبختانه با استقبال خوب شهروندان و رانندگان مواجه شده‌ایم. در بعضی از تقاطع‌ها که زیرساخت‌های فنی و عمرانی آن فراهم نبود، اجرای این طرح سخت بود.

منبع: