فهرست طبقات
دوشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۵ ۲۹
طبقه بندی: اخبارمنطقه
چچ
نشست کمیته شهرسازی منطقه 3

نشست کمیته شهرسازی منطقه 3

نشست کمیته شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 3 با حضور سرپرست منطقه 3،معاون شهرسازی ، معاون پشتیبانی و روسای ادارات برگزار شد. در این نشست مسائل شهرسازی منطقه مطرح و مورد تعامل و هم اندیشی شرکت کنندگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، امید رضا رحمانیان در این نشست گفت: اجرای ایده آل کار در مناطق کم برخوردار سخت و پرعارضه است، از سوی دیگر بی توجهی به مسائل هم عوارض جبران ناپذیری دارد. ایده آل شهرداری این است که با عوارض و درآمدهای پایدار شهر را اداره کند. اما با این نقطه فاصله داریم و گرچه وابستگی به ساخت و ساز مانع تحقق این هدف در کوتاه مدت است، ولی حتی اگر سالی چند درصد به هدف نزدیک شویم باید به سمت آن حرکت کنیم تا بتوانیم کیفیت زندگی در شهر را افزایش بدهیم .

وی افزود: تعامل برای حل مسائل شهری خوب است ولی اکنون باید برای مسائل تصمیم بگیریم و آن را حل کنیم و اینکه همه فقط مسائل را طرح کنیم چیزی را حل نمی‌کند.

رحمانیان گفت: بازآفرینی شهری یک فرصت بی‌نظیر برای حوزه شهرسازی و معماری است و باید کمیته های چابک در این خصوص ایجاد و گسترش یابد و شهرداری را به نقطه امید مردم تبدیل کنیم .

در این نشست مسائل کلان شهرسازی و معماری منطقه 3 شامل حریم منطقه ، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری، بافت تاریخی و فرسوده شهری، تحقق پذیری اهداف طرح های توسعه شهری و ... از جمله موضوعات شاخص در این نشست بود که مورد بحث و گفتگو و بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع: