فهرست طبقات
چهارشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ۲۷
طبقه بندی: اخبارمنطقه
چچ
استراتژی مشخص برای پروژه پارک بزرگ بهار تعیین گردید

استراتژی مشخص برای پروژه پارک بزرگ بهار تعیین گردید

روز گذشته بازدیدی توسط آقای دکتر یعقوبی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد ، از هسته مرکزی پارک بهار انجام شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد ، روز گذشته بازدیدی از هسته مرکزی پارک بزرگ بهار توسط آقای دکتر یعقوبی ، معاون خدمات شهری ، احمد رضا سلامی ، مدیر عامل سازمان پارکها ، امید رضا رحمانیان ، سرپرست منطقه 3 و برخی از مسئولان مربوطه جهت تعیین تکلیف وضعیت موجود انجام شد .

در این بازدید ابتدا توسط مشاور طرح گزارشی در خصوص طراحی های انجام شده به بازدید کنندگان ارائه شد و با دستور معاون محترم خدمات شهری مقرر شد در مکانهایی که امکان درختکاری وجود دارد و با طرح مغایرت ندارد توسط سازمان پارکها درختکاری شود و همچنین مشاور طرح مکلف گردید با هماهنگی اداره کل دفتر طرح ها و مطالعات شهری نسبت به ارائه براورد و طرحی که امکان اجرای آن در سال 1400 برای منطقه وجود داشته باشد به صورت فازبندی ارائه کند تا توسط منطقه اجرایی گردد .

سرپرست منطقه 3 در حاشیه این بازدید که در خصوص تعیین تکلیف ادامه پروژه پارک بزرگ بهار و هسته مرکزی تشکیل گردید گفت : با توجه به فرهنگ غنی خراسان رضوی و گردشگر پذیر بودن شهر مقدس مشهد و همچنین در جهت به سهولت رساندن استفاده زائرین حریم رضوی از تفرجگاه ها و استراحت زائرین ، ادامه پروژه پارک بهار با 40 هکتار وسعت در دستور کار قرار گرفت.

رحمانیان ضمن اشاره به نیاز بانوان به فضای سبز اختصاصی ادامه داد: اجرای محدوده‌های مناسب‌ سازی شده برای بانوان در بوستان‌های بالای 10هکتار در دستورکار مدیریت شهری قرار دارد و به همین منظور فاز اول بوستان بانوان بهار با مساحت حدود 2 و نیم هکتار به بهره‌برداری رسیده است همچنین مسیر پیاده‌روی و مسیر دوچرخه‌سواری را در دو مسیر تفکیک شده برای بانوان لحاظ کرده‌ایم.

رحمانیان در پایان افزود: احداث بوستان بهار به وسعت 83هکتار از سال78 در چند فاز با کاربری‌های مختلف آغاز و اکنون بخش زیادی از آن در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

منبع: