شنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱ ۵۹۱
طبقه بندی:
  • اخبارمنطقه
  • فرهنگی اجتماعی
چچ
انتخابات مجمع داوطلبان ساکنان محله فاطمیه برگزار شد

شهردار منطقه سه مشهد:

انتخابات مجمع داوطلبان ساکنان محله فاطمیه برگزار شد

انتخابات مجمع داوطلبان ساکنان محله فاطمیه در منطقه 3 مشهد با حضور شهردار، معاون اجتماعی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و رییس اداره شوراهای اجتماعی محلات مشهد برگزار شد.

 با تاکید شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم برای تقویت و قوام بخشی به شوراهای اجتماعی محلات در قالب مجامع داوطلبی مردمی اینک وارد مرحله جدیدی شده است که امیدواریم در آینده ثمرات و نتایج آن به بار بنشیند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی که در نشست انتخابات مجمع داوطلبان ساکنان محله فاطمیه حضور یافته بود در سخنانی اظهار داشت: موضوع سرمایه اجتماعی مبتنی بر نخبگان محلی یکی از موضوعات مهم در توسعه ی شهری است که دربرگیرنده مشارکت، آگاهی، انسجام، اعتماد و هم افزایی اهالی محلی است و در پایداری توسعه ی شهری نقش بی بدیلی را ایفا می کند.
وی با اشاره به سابقه ی تلاش مدیریت شهری برای جذب مشارکت مردمی در امور شهر گفت: از سال 1380 طرحی به اسم شورایاری محلی توسط مدیریت شهری کلید خورد که در پی جذب شهروندان برای مشارکت در امور شهر بود.
شهردار منطقه3 مشهد در ادامه افزود : این طرح مبتنی بر به کارگیری نیروی مردمی و تعامل بیشتر مسئولین و شهروندان بود که با توجه به نواقص طرح در سال 1390 پس از بازنگری این ایده شوراهای اجتماعی محلات شکل گرفت و در آن نمایندگان منتخبی از فعالان محلی شناسایی و دعوت به فعالیت در این شوراها شدند که در نهایت این طرح پس از طی سیرصعودی خود و با مشخص شدن همه زوایا با تاکید شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم برای تقویت و قوام بخشی به شوراهای اجتماعی محلات در قالب مجامع داوطلبی مردمی اینک وارد مرحله جدیدی شده است که امیدواریم در آینده ثمرات و نتایج آن به بار بنشیند.
زمانیان اظهار داشت : درواقع طرح شورای اجتماعی محلات ، خدمت گذاری به محلات است و هم اندیشی فعالین اجتماعی و مدیران شهری برای رفع نیاز های مردم ، راهکار برای بهتر خدمت رسانی، و مباحث آموزشی در حوزه های مختلف است.
وی درباره فرآیند اجرایی این انتخابات گفت: از میان 14 عضو برگزیده شورای اجتماعی محله تنها 4 عضو ازشهرداری، فرمانداری، نیروی انتظامی و حوزه ی بهداشت و سلامت هستند و سایرین توسط مردم انتخاب می شوند.
بر این اساس طی انتخاباتی که در محله فاطمیه و به میزبانی دبستان گلشن برگزار گردید به ترتیب علی اکبر جباری، الیاس تقدیسی زاده، زینب دلیرباغستانی، حانیه خشک جان پور، زهره بزم آرا و معصومه دمشقی خیابانی به عنوان اعضای اصلی و خانمها هدی لامی و راحله آزاد منجیری به عنوان اعضای علی البدل شورای اجتماعی محله فاطمیه برگزیده شدند.

منبع: