چهارشنبه, ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ۶۰۴
طبقه بندی:
  • اخبارمنطقه
  • فرهنگی اجتماعی
  • نواحی
چچ
بررسی موضوع خشونت خانگی علیه کودکان، زنان و سالمندان در شورای اجتماعی محلات منطقه3

بررسی موضوع خشونت خانگی علیه کودکان، زنان و سالمندان در شورای اجتماعی محلات منطقه3

نخستین نشست شوراهای اجتماعی محلات خواجه ربیع و بلال در سال 98 برگزار شد.

 در این نشست که در مرکز درمانی و مددکاری همراه گلستان واقع در محله بلال برگزار گردید علاوه بر رئیس ناحیه 3 منطقه3 و اعضای ثابت شورا، جمعی از مدیران مدارس منتخب محلات بلال و خواجه ربیع و نمایندگانی از اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) نیز حضور یافته بودند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3مشهد، در این نشست که با محوریت موضوعات مرتبط با خشونت در خانواده ها تشکیل شده بود پیرامون یکی از جدی ترین آسیب های اجتماعی شایع برای زنان و کودکان بحث و تبادل نظر شد.
در بخش نخست این نشست درباره ویژگی های مرتبط با خشونت خانگی به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی دامنه دار و اثرگذار در جامعه مطالبی مطرح شد.
سالمندآزاری، کودک آزاری و همسر آزاری عمده موضوعات حوزه ی خشونت خانگی است که امروزه، در غالب رفتارهای خشن جنسی، عاطفی، جسمانی و فیزیکی و غفلت و بی توجهی نسبت به خانواده و فرزندان، بروز و ظهور یافته است.
در همین خصوص کارشناس اداره بهزیستی مشهد ضمن معرفی خدمات مرکز اورژانس اجتماعی 123 درباره ی ضرورت اعلام موارد همسرآزاری و کودک آزاری از این طریق بر پیگیری مجدانه برای برخورد با این گونه مسائل، حتی در موارد حاد با اخذ مجوز از مراجع قانونی تاکید نمود.
در بخش دیگری از این نشست درباره رواج برخی از مواد افیونی در مدارس خصوصاً دبیرستان های دخترانه مطالبی توسط مدیران مدارس حاضر در نشست مطرح گردید که در همین خصوص بناشد تا با همکاری مشترک کلانتری و ستاد مبارزه با مواد مخدر دوره های آموزشی رایگان برای والدین و دانش آموزان در نزدیکی مدارس پرمخاطره برگزار گردد.
همچنین اعضای شورا درخصوص پاره ای از معضلات محله مانند ضرورت برخورد با بازار فروش اجناس سرقتی و ایجاد امنیت در زیرگذرهای بزرگراه شهید میرزایی و اقدام برای بکارگیری نگهبان محله تاکید نمودند.
در حاشیه این نشست که به میزبانی کلینیک مددکاری همراه گلستان واقع در محله بلال برگزار می شد، مدیر مجموعه با تشریح اقدامات این مرکز درمانی و برگزاری کلاس های مددکاری مستمر در طول سال درباره آخرین شرایط محلات بلال و خواجه ربیع در حوزه ی آسیب های اجتماعی گزارشی را ارائه داد و برای برپایی دوره های آموزشی در مدارس این محلات اعلام آمادگی نمود.

 

گزارش تصویری جلسه شورای اجتماعی محلات خواجه ربیع و بلال

 

 

منبع: