شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ۲۶۴
طبقه بندی:
  • اخبارمنطقه
  • فرهنگی اجتماعی
چچ
شورای اجتماعی محلات فرصتی برای تعامل

شهردار منطقه3مشهد عنوان کرد؛

شورای اجتماعی محلات فرصتی برای تعامل مردم و مسئولین

فراخوان عضویت در مجمع داوطلبین شوراهای اجتماعی محله فاطمیه در منطقه3 منتشر شد.

شهردار منطقه ۳ مشهد گفت: شورای اجتماعی محلات یکی از راه های مستقیم مسئولین با مردم است .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3مشهد، مجتبی زمانیان با اعلام این خبر گفت: از سال 1380 طرحی به اسم شورایاری محلی توسط مدیریت شهری کلید خورد که در پی جذب شهروندان برای مشارکت در امور شهر بود.
شهردار منطقه3 مشهد در ادامه افزود : این طرح مبتنی بر به کارگیری نیروی مردمی و تعامل بیشتر مسئولین و شهروندان بود که با توه به نواقص طرح در سال 1390 پس از بازنگری این ایده شوراهای اجتماعی محلات شکل گرفت و در آن نمایندگان منتخبی از فعالان محلی شناسایی و دعوت به فعالیت در این شوراها شدند که در نهایت این طرح پس از طی سیرصعودی خود و با مشخص شدن همه زوایا در سال جاری تغییر و ان شاء الله از سال 98 با انتخاب اعضا از بین خود شهروندان شاهد تحقق واقعی مشارکت شهروندان در امور محلی خواهیم بود.
وی با تشریح شرایط عضوگیری و حضور در انتخابات این مجمع تصریح کرد: حضور در این انتخابات برای همه شهروندان آزاد است و از همه اقشار می توانند در این طرح حضور داشته باشند به جز نماینده جوان محله که حتماً بایستی سن ۱۸ تا ۲۹ سال برای وی لحاظ شود.
زمانیان تصریح کرد: طرح شورای اجتماعی محلات فرصتی برای اعتماد سازی مردم است و تمامی اقشار جامعه می توانند به واسطه فعالین جامعه مشکلات اجتماعی خود را که شاید مسئولین از آن آگاه نباشند را به گوش مدیران شهری برسانند‌.
وی ادامه داد: طرح شورای اجتماعی محلات بدون جهت گیری سیاسی است و افراد در هر قشری می توانند نام نویسی کنند و فرصت بسیار خوبی است تا تمام ظرفیت های محله توسط فعالین اجتماعی شناسایی شود .
زمانیان اظهار داشت : درواقع طرح شورای اجتماعی محلات ، خدمت گذاری به محلات است و هم اندیشی فعالین اجتماعی و مدیران شهری برای رفع نیاز های مردم ، راهکار برای بهتر خدمت رسانی، و مباحث آموزشی در حوزه های مختلف است.
شهردار منطقه3 مشهد با ابراز امیدواری جهت حضور گرم شهروندان در این انتخابات گفت: فاز اول این طرح در هر منطقه تنها یک محله است که از طریق مساجد و فراخوان به مردم اطلاع رسانی شده است و زمان نام نویسی نیز از ۲ تا ۱۰ ماه جاری می باشد.
گفتنی است محله فاطمیه به عنوان پایلوت برگزاری انتخابات در منطقه 3 در نظر گفته شده است که فراخوان جذب اعضا در این محله به صورت گسترده توزیع شده است.

 

منبع: