فهرست طبقات
پنجشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۵ ۹۷۷۵
طبقه بندی:
  • اخبارمنطقه
  • فضای سبز
چچ
2YfYsSDYtNmH2LHZiNmG2K8g2YrZgyDYr9ix2K7Yqg==

آیین اهدای نهال رایگان به شهروندان با عنوان؛

هر شهروند یک درخت

درختان، از پربارترین و زیباترین نعمت های الهی هستند و با توجه به آثار فراوانی که برای زندگی بشر و سایر موجودات زنده دارند؛ در دین مقدس اسلام، به امر درخت کاری اهمیت بسیاری داده شده و همه مردم، به این امر خداپسندانه تشویق شده اند.

 پیامبر گرامی اسلام در این باره می فرمایند: «هر کس درختی بکارد، هیچ حیوان یا انسانی از میوه آن استفاده نمی کند، مگر آن که برای وی صدقه محسوب شده و پاداش می نویسند». هم چنین امام صادق علیه السلام نیز در زمینه فضایل گسترش فضای سبز فرموده اند: «کشاورزی کنید و درخت بکارید؛ به خدا سوگند، مردم هیچ کاری حلال تر و پاکیزه تر از این ندارند».
شاید بی دلیل نیست که امسال نیز شهرداری مشهد مقدس برنامه های مبسوطی برای گسترش درختکاری و فضای سبز شهری در دستور کار دارد و بناست در تمام نقاط شهر نهال رایگان به شهروندان اهدا نماید. در منطقه ما نیز این آیین روز شنبه 9 اسفندماه سال 1393 در میدان امام حسین(ع)، خواجه ربیع8 همراه با مراسمی ویژه اجرایی می گردد.
به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد، شهردار منطقه سه در همین خصوص تصریح کرد: درختان، از منابع طبیعی و جزء ثروت های ملی هر کشوری به شمار می آید. در نتیجه، حفاظت و نگهداری از آن ها، وظیفه ای ملّی و همگانی است. افزون بر آن، افزودن به آن نیز یکی از وظایف حیاتی زندگی ماست.
علی یوسف زاده با تاکید بر عزم جزم مدیران شهری برای گسترش فضای سبز شهری خاطرنشان ساخت: البته درخت کاری و گسترش فضای سبز، تنها به عهده دولت و مدیریت شهری یا روستاییان و باغ داران نیست، بلکه هر فرد ایرانی، در هر محیطی که مناسب باشد، خواه در باغچه کوچک خانه خود، یا جلوی مغازه و کنار کوچه و خیابان، اگر تنها یک نهال بکارد، میلیون ها درخت، بر شمار درختان این مرز و بوم افزوده خواهد شد.
وی افزود: از این رو با تدابیر اندیشیده شده در سال جاری بنا داریم تا با همیاری خود شهروندان در آیین اهدای نهال رایگان با عنوان " هر شهروند یک درخت" علاوه بر آموزش های مناسب برای نگهداشت فضای سبز در توسعه آن نیز بکوشیم.
شهردار منطقه سه در پایان عنوان داشت: شهروندان علاقه مند ساکن در منطقه سه می توانند با حضور در این آیین علاوه بر بهره مندی از آموزش های مناسب، با دریافت نهال رایگان خود مروج این سنت حسنه و نقش آفرینی در بهبود هوای پاک در شهر نیز باشند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: