فهرست طبقات
دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ۱۰۱۱۴
طبقه بندی:
  • اخبارمنطقه
  • فرهنگی اجتماعی
  • روابط عمومی
چچ
2KfZiNmE2YjZitiqINmG2LTYsSDZiCDar9iz2KrYsdi0INmB2LHZh9mG2q8g2YXZh9iv2YjZitiqINiv2LEg2KjZitmGINis2YjYp9mG2KfZhg==

افتتاحیه سلسله نشست های مهدویت در سطح منطقه سه؛

اولویت نشر و گسترش فرهنگ مهدویت در بین جوانان

شهردار منطقه سه مشهد، از برگزاری افتتاحیه سلسله نشست های مهدویت در این منطقه‌ خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، علی یوسف زاده ضمن اعلام این خبر افزود: این نشست ها با هدف تبیین سیره و اندیشه‌ ائمه اطهار(ع)، به ویژه تبیین فرهنگ انتظار برای اقشار مختلف جامعه از جمله نسل جوان برگزار می گردد.
وی با بیان اینکه فرهنگ مهدویت ناب ترین فرهنگ برای رسیدن به جامعه آرمانی در دین اسلام است ، اظهار کرد: مسوولان و متولیان امور دینی و اسلامی باید برای نشر و گسترش فرهنگ مهدویت در بین اقشار جوان جامعه همت کنند.
وی در خصوص ویژه برنامه های این نشست که هم‌اکنون در حال برگزاری است، اظهار کرد: اجرای نقش کودکان درجامعه مهدوی کودکان( دختران و پسران 7 تا 12 سال)، نقش نوجوانان در جامعه مهدوی، نقش جوانان در جامعه مهدوی، فرهنگ شهادت در جامعه مهدوی، نقش زنان در جامعه مهدوی، نقش والدین (مزدوجین) در جامعه مهدوی و اختتامیه(کلیه قشر ها) از جمله برنامه‌های متنوعی است که در این نشست ها اجرا می‌شود.
وی همچنین با اشاره به نقش موثر شوراهای اجتماعی محلات در مناسبت‌های مختلف گفت: از ظرفیت شوراهای اجتماعی محلات نیز جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر این مراسمات استفاده خواهیم کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: این نشست ها ذیل موضوع جامعه مهدوی با تدبیر شورای اجتماعی محله دروی، و در راستای احیای سبک زندگی اسلامی و ایرانی که هدف گذاری اصلی شهرداری منطقه سه در سال 93 بوده است برگزار می شود .
گفتنی است علاقمندان می توانند برای بهره برداری از این نشست ها که تا 8 اسفندماه استمرار دارد، جمعه های هر هفته بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد پیغمبر(ص) واقع در رسالت 55 بین شهید شاکری 12 و 14 حضور یابند.

منبع:
آدرس کوتاه شده: