فهرست طبقات
چهارشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۳ ۲۰:۳۵ ۱۰۸۲۵
طبقه بندی: اخبارمنطقه
چچ
MTIg2b7YsdmI2pjZhyDYtNmH2LHZiiDYr9ixINmF2LTZh9ivINio2YfYsdmHINio2LHYr9in2LHZiiDYtNiv

آیین گشایش 12پروژه شهری در منطقه سه مشهد؛

12 پروژه شهری در مشهد بهره برداری شد

12 پروژه شهری عصر چهارشنبه طی مراسمی بطور همزمان در منطقه سه شهرداری مشهد مورد بهره برداری قرار گرفت.

 شهردار منطقه سه شهرداری مشهد در این مراسم هزینه اجرای مجموع این پروژه ها را 420 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: در این چارچوب راستگرد تقاطع غیرهمسطح رسالت با هزینه 220 میلیارد ریال از مهمترین پروژه هایی است که از امروز بهره برداری شد.

'علی یوسف زاده' افزود: کنارگذر میدان فجر تا پل رسالت نیز با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال و ایجاد دسترسی از بلوار خواجه ربیع به بزرگراه شهید چراغچی با 121 میلیارد ریال اعتبار از دیگر پروژه ها هستند.

وی گفت: همچنین مجموعه های ورزشی مجلس و فجر با هزینه 50 میلیارد ریال از امروز در اختیار ساکنین این منطقه قرار گرفت.

شهردار منطقه سه شهرداری مشهد 'پارکهای خطی رز، بهمن و گل گندم، حاشیه بزرگراه شهید میرزایی، بوستان شقایق، استاندارسازی کفپوشهای بوستانهای این منطقه، بازسازی بوستانهای شهرک مهرگان و آبیاری مکانیزه فضای سبز خیابانهای شیرازی، مسلم و کاشانی' با مجموع هزینه 25 میلیارد و 500 میلیون ریال را از دیگر پروژه های مورد بهره برداری برشمرد.

شهردار مشهد نیز در این مراسم گفت: در سالی که مزین به اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است فرزندان بسیجی با آماده سازی این پروژه ها خدمتی بی منت برای شهروندان ارائه کردند.

'سیدصولت مرتضوی' با بیان اینکه منطقه سه شهرداری مشهد از مناطق کم برخوردار است اظهار امیدواری کرد با خدمات رسانی یکسان در نقاط مختلف شهر دیگر شاهد وجود مناطق کم برخوردار و حاشیه ای نباشیم.

وی در ادامه با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی از سوی سازمان آیسسکو افزود: این امر فرصتی است تا ظرفیتهای این کلانشهر مذهبی به سایر کشورهای مسلمان ارائه و معرفی شود.

وی ادامه داد: بحث مشهد 2017 یک واژه ملی و بین المللی است و نیازمند کمکهای دولتی می باشد.

منطقه سه شهرداری مشهد با جمعیت 341 هزار 300 نفر و مساحت 26 میلیون مترمربع در شمال شرقی مشهد واقع است. این منطقه از شمال به رودخانه کشف رود، از جنوب به خیابان آیت الله شیرازی، از شرق به خیابان آزادی و بلوار طبرسی و از غرب به خیابان آیت الله عبادی(خواجه ربیع) و محور جاده کلات محدود است.

ایرنا

منبع:
آدرس کوتاه شده: