اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه3 مشهد
    تعداد بازدید: 201
    کد: 178289
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

    ریشه کنی موش ها امکان پذیر نیست!

    شهروندان ساکن در یکی از محلات قدیمی منطقه از حضور موش های شهری و نابسامانی های ترافیکی نارضایتی هایی داشتند که در این زمینه شهردار منطقه 3 قول به پیگیری این موارد داد.
    ریشه کنی موش ها امکان پذیر نیست

    پارک دوبل خودروها و پارک در پیاده رو، هرس نکردن درختان و خطر سقوط درختان خشک، نبود پل عابر پیاده، نبود فضای سبز و زمین بازی برای کودکان، پیاده روهای ناهموار و جدول های شکسته از جمله مهمترین خواسته های شهروندان ساکن در محله گاز از شهردار منطقه3 مشهد بود.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3مشهد، حجت فرقانی با بیان اینکه حضور موش ها در این محله به دلیل وجود سیلوی گندم، راه آهن و طرح اگوست، می گوید: با توجه به تعداد زیاد موش ها در این منطقه، ریشه کن کردن آن ها امکان پذیر نیست.
    وی ادامه می دهد: با هماهنگی با حوزه خدمات شهری، با استفاده از تله های شیمیایی، سنتی و نیز ورود شرکت های دانش بنیان، تا حدودی از تعداد موش ها کاسته شده است.
    وی بیان می کند: برای ریشه کنی موش ها در این منطقه تلاش های زیادی انجام می شود اما با وجود منابع بزرگ تغذیه در این محله ریشه کن شدن موش ها امری سخت و دشوار است. اداره آب و فاضلاب هم برای مقابله با سوسک ها سم پاشی کرده است.
    شهردار منطقه 3 درباره آبیاری درختان در معابر فرعی خاطرنشان می کند: آبیاری درختان در معابر فرعی به عهده شهرداری نیست و شهرداری مسئولیت آبیاری فضای سبز و درختان را در معابر اصلی بر عهده دارد. در طرحی که شهرداری پیشنهاد کرده، قرار شده است اگر آبیاری درختان توسط شهروندان انجام شود تخفیفاتی در عوارض شهرداری آن ها انجام می شود.
    وی با بیان اینکه برخی شهروندان در آبیاری درختان همکاری نمی کنند، می افزاید: اگر درختان در محله ای خشک شده باشند، این مسئله به درخواست شهروندان در کمیسیون ماده 7 مطرح و توسط سازمان فضای سبز شهرداری و منطقه بازدید صورت می گیرد و رأی بریدن درخت صادر می شود، در غیر این صورت هیچ برشی انجام نمی شود.
    فرقانی بیان می کند: با توجه به عرض کم معبر خیابان گاز این خیابان نیازی به پل عابر پیاده ندارد و اگر شهروندان درخواست پل عابرپیاده دارند باید به صورت مکتوب درخواست بدهند و شهرداری این درخواست را به سازمان ترافیک اعلام و در صورت نیاز و موافقت، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی اقدام به احداث پل خواهد کرد.
    وی درخصوص وضعیت پیاده روهای معابر فرعی خیابان گاز نیز تصریح کرد: بهسازی و همسطح سازی حاشیه خیابان گاز در حیطه مسئولیت شهرداری است و بررسی های لازم اجرا و انجام شده است و بهسازی پیاده روهای معابر فرعی در صورتی به عهده شهرداری است که در طرح بهساز از آن یاد و این مهم در معاونت شهرسازی بررسی شده باشد.
    شهردار منطقه3 مشهد با اشاره به تعمیر و تعویض جدول ها، ادامه می دهد: این برنامه یک طرح است و پس از اجرای طرح اگو در این منطقه آسفالت و جدول ها تعمیر و تعویض خواهند شد.

    تعداد بازدید: 201
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر