اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه3 مشهد
    تعداد بازدید: 168
    کد: 178221
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۷

    ماهیانه 17میلیارد ریال هزینه ی نظافت معابر شهری در منطقه3

    روزانه 140میلیون ریال هزینه ی نظافت، رفت و روب معابر شهری در منطقه3 می شود.
    ماهیانه 17میلیارد ریال هزینه ی نظافت معابر شهری در منطقه3

     متوسط زباله گیری روزانه در منطقه 3 هم اکنون 216 تُن است که خوشبختانه با کمک شهروندان در کاستن از تولید زباله، نسبت به سال گذشته کاهش 10درصدی را شاهد هستیم.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، حجت فرقانی با اعلام این خبر گفت: شهرداری روزانه بیش از 140 میلیون ریال برای جمع‌آوری و دفن زباله و پسماند هزینه می‌کند که این میزان در کنار هزینه های مرتبط با رفت و روب محلات به رقمی بالغ بر 17میلیارد ریال در ماه می رسد.
    شهردار منطقه3 مشهد در خصوص میزان تولید زباله در این منطقه گفت: در منطقه3 با توجه به جمعیت 420هزار نفری و وسعت 3200هکتاری آن میزان تولید زباله زیاد است و در روز چندین نوبت زباله علاوه بر انتقال شبانه پسماندها جمع آوری می شود این در حالی است که در بسیاری از کشورها بعضاً هفته ای زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند که این نشانگر توجه مدیریت شهری مشهد به امر سلامت عمومی و حفظ محیط زیست شهری دارد.
    وی با اشاره به اینکه در برخی از ماه‌های سال میزان تولید زباله در منطقه بیشتر می‌شود، گفت: در روزهای پایانی سال، عید نوروز و ایام تابستان با توجه به افزایش حجم مسافزان و زوار میزان تولید زباله بسیار زیاد است.
    به گفته فرقانی، میزان تولید زباله در منطقه3 مشهد روزانه بیش از 200 تا 230 تُن است که این حجم در حد تولید و جمع آوری برخی از مراکز استان می باشد.
    شهردار منطقه3 مشهد، با بیان اینکه در سال گذشته متوسط تولید زباله در منطقه در یک روز در حدود 240 تن بود، گفت: خوشبختانه این رقم در سال جاری کاهش یافته و هم اکنون به طور متوسط روزانه 216 تُن زباله گیری در منطقه 3 صورت می گیرد که با این روند در 3 ماه آغازین سال 98 رقمی بالغ بر 19,519 تُن زباله گیری انجام شده است که با همیاری بیشتر شهروندان در کاستن از تولید زباله، نسبت به سال گذشته کاهش 10درصدی را شاهد هستیم.
    وی افزود: در سه ماهه نخست سال جاری 39 میلیارد ریال برای رفت و روب بیش از 520 میلیون مترمربع از معابر منطقه 3 هزینه شده است که این رقم با اضافه شدن به هزینه 12میلیارد ریالی جمع آوری زباله مجموعاً بالغ بر 52 میلیارد ریال می شود.
    وی یادآور شد: در برخی محلات منطقه به دلیل عدم رعایت شهروندان برای قرار دادن زباله در ساعات تعیین شده بعضاً 3 تا 4 نوبت زباله جمع‌آوری می شود، که این امر با توجه به مسیرهای دسترسی معابر منطقه به دلیل ساخت و سازهای غیر استاندارد بسیار دشوار و زمان بر است.
    حجت فرقانی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در صورت مشارکت مناسب شهروندان در تولید قرار دادن به موقع زباله ها و تولید کمتر آن خدمت رسانی مناسب تری در این حوزه به شهروندان انجام شود.
    شهردار منطقه 3 مشهد، در پایان گفت که هم اکنون بیش از 120 هزار خانوار در منطقه ساکن هستند که اگر هر خانوار روزانه ۱ کیلو زباله کمتر تولید کند‌، بیش از ۳۰ درصد زباله کمتر تولید می‌شود.

    تعداد بازدید: 168
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر