اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه3 مشهد
    تعداد بازدید: 190
    کد: 178120
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۶

    تدابیر شهرداری مشهد برای شهرک امید

    شهرداری به رغم عدم تحویل رسمی محدوده ی شهرک امید به مدیریت شهری، هم اکنون خدمات مطلوبی را به ساکنان این محل ارائه می کند.
    تدابیر شهرداری مشهد برای شهرک امید

     یکی از نقاطی که چندی است با شکل و شمایل شهری در محدوده ی پیرامونی سیس آباد راه اندازی و به بهره برداری رسیده است شهرک امید است که با مشارکت شهرداری مشهد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کار احداث آن انجام پذیرفته است.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری مطنقه3مشهد، مجتمع مسکونی شهرک امید در قالب 12.5 بلوک 6 طبقه و مشتمل بر 2130 واحد مسکونی در سایت های نرگس 1، 2 و 3 برای بهره مندی ساکنان حاشیه نشین در بافت های ناهمگون شهری احداث گردید.
    این مجتمع با واگذاری به متقاضیان اینک جمعیتی بالغ بر 3 هزار نفر را در خود جای می دهد که این امر نیازهایی را به وجود می آورد که در این رابطه مدیریت شهری ملزم به ارائه خدماتی ویژه به ساکنان این پروژه می شود.
    چندی پیش درخواست هایی از سوی ساکنان این مجتمع برای رفع و رجوع برخی کاستی ها در محل مطرح گردید که شهردار منطقه3 به عنوان متولی مدیریت این محدوده ی تازه ساز به برخی از موارد به تناوب پاسخ هایی داده است.
    حجت فرقانی پیرامون درخواست آسفالت معابر منتهی به این مجموعه ها به عنوان یکی از اصلی ترین درخواست ساکنان گفت: علی رغم اینکه معابر محدوده شهرک امید هنوز رسماً به شهرداری منطقه تحویل نشده است ، شهرداری نسبت به معرفی معابر یاد شده برای آلبوم بودجه و اجرا در سال 98 اقدام نموده است که امیدواریم در سال جاری اقدام متناسب به عمل آید.
    دیگر درخواست مطرح شده پیرامون احداث فضای سبز در بخش شرقی این مجتمع بوده است که شهردار منطقه3 در این باره اظهار داشت: با توجه به بهره برداری از پارک خطی همجوار با شهرک و در ضلع غربی آن، با متراژی بالغ بر 8000 مترمربع و نصب چند وسیله ورزشی و راه اندازی زمین بازی کودکان عملاً بخش عمده نیاز ساکنان این محدوده تامین شده است و جهت احداث بوستان جدید در این محدوده پس از افتتاح و واگذاری پروژه ی مسکونی زندگی اقدام خواهد شد.
    وی یکی از معضلات دیگر ساکنان این محدوده را وجود سگ های ولگرد و چرای دام عنوان کرد و در این باره تصریح کرد: دراین خصوص شهرداری منطقه 3 علاوه بر گشت زنی همه روزه اکیپ جمع آوری سگ های ولگرد، احکام قضایی مورد نیاز برای برخورد با صاحبان دام و نیز جمع آوری محل نگهداری آنها را اخذ کرد و به کرات اعمال قانون داشته است لیکن به دلیل همجواری اراضی شهرک با بافت روستایی امکان حذف قطعی این عوامل هم اکنون فراهم نمی باشد.
    فرقانی درخصوص شرایط بد بهداشت انتهای کانال دروی نیز گفت: همانطور هم که قبلا گفته شد، محدوده شهرک امید تحویل خدمات شهری نشده و نیروی کارگری نیز برای این محل پیش بینی نشده است. با این همه جهت رفاه اهالی محل از شش ماه پیش یک نیروی کارگری ثابت در محل مشغول به کار شده و هر ماه یک مرحله هم پاکسازی کلی محل صورت می گیرد. نظافت داخل کال نیز توسط دو نیروی کارگری هر روز در حال انجام می باشد و پسماندها و لجن دپو شده هفته ای یک مرحله جمع آوری می گردد.
    شهردار منطقه3 درباره درخواست اهالی برای احداث فضای سبز در محل قبرستان کنونی سیس آباد نیز گفت: با توجه به اینکه از زمان آخرین دفن در قبرستان یاد شده هنوز 30 سال نگذشته است امکان اجرای درخواست شرعاً و قانوناً میسر نیست لیکن اقداماتی برای بهبود فضای حاشیه این بوستان شده است تا از اثرات قرارگرفتن آن در مجاورت بافت مسکونی کاسته شود.

    شهرک امید رسالت مشهد

    تعداد بازدید: 190
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر