اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه3 مشهد
    تعداد بازدید: 156
    کد: 177877
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۴/۱۲

    اصلاح هندسی تقاطع های همسطح سواره ی منطقه3

    اصلاح هندسی تقاطع های همسطح سواره رو منطقه ی 3 با سرعت در حال انجام است.
    اصلاح هندسی تقاطع های همسطح سواره ی منطقه3

     هدف نهایی از اصلاح هندسی، تامین دسترسی و ایمن سازی مسیر خودروهای عبوری و تسهیل تردد است
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3 مشهد، حجت فرقانی با اعلام این موضوع گفت: ایمن سازی و روان سازی ترافیک خصوصاً در معابری که از یک سو منتهی به بافت پرجمعیت شهری است و از سوی دیگر به گذرگاه های پرتردد متصل می شود یکی از مهمترین رویکردهای اقدام در حوزه ترافیک شهرداری است.
    وی هدف از اصلاح هندسی معابر شهری را حذف گره‌های ترافیکی دانست و تصریح کرد: اصلاح هندسی معابر و گذرگاه های شهری با هماهنگی پلیس راهور و سازمان ترافیک انجام می پذیرد و موجب آرام سازی ترافیک در محدوده های پرتردد منطقه می شود.
    شهردار منطقه 3 مشهد طراحی مناسب تقاطع‌ ها از لحاظ هندسی و گره گشایی از معابر ترافیکی را گامی مهم در ایمن سازی و کاهش تصادفات عنوان نمود و گفت: اصلاح هندسی تقاطع های همسطح سواره رو منطقه ی 3 نیز در راستای نیل به همین منظور از 22 خرداد ماه سال جاری آغاز شده است و پیش بینی می شود تا پایان تیرماه نیز پایان یابد.
    وی اعتبار در نظر گرفته شده برای این اقدام را یک میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خوشبختانه در یک ماه اخیر که این طرح در سطح منطقه در حال اجراست بیش از 70درصد پروژه ها پیشرفت فیزیکی داشته است که این امر نشان دهنده ی سرعت عمل بالای 40درصدی این اقدام نسبت به پیشرفت مورد انتظار بوده است که این امر باعث کاستن از مداخلات ترافیکی و افزایش رضایتمندی شهروندان خواهد شد.
    فرقانی درباره معابری که در این طرح قرار گرفته اند نیز تصریح کرد: معابر منتهی به بزرگراه شهید میرزایی، از جمله شهید میرزایی 27 و23 و همچنین خروجی بلوار خواجه ربیع به خیابان شادی و سه راهی کلات از جمله معابری است که در این طرح مرمت و اصلاح خواهند شد.
    وی بیان داشت: هدف نهایی از اصلاح هندسی، تامین دسترسی و ایمن سازی مسیر خودروهای عبوری و تسهیل تردد است بنابراین ممکن است اصلاح هندسی با توجه به زمانبر بودن طبیعی پروژه های فنی و عمرانی موجب ایجاد اختلال در آمد و شد شهری شود که این مهم نیازمند صبر وشکیبیایی شهروندان برای پایان این اقدامات است.

    تعداد بازدید: 156
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر