5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 178
    کد: 165812
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۶

    جمع آوری 740 متکدی در 9 ماهه نخست سال 97

    جمع آوری متکدیان از معابر پر تردد سطح منطقه 3 با قوت پیگیری می شود.
    جمع آوری 740 متکدی در 9 ماهه نخست سال 97

     در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و مقابله با پدیده ناهنجار تکدی گری، شهرداری به‌صورت منظم نسبت به اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی متکدیان در سطح شهر اقدام می‌کند.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه3 مشهد، مجتبی زمانیان با ذکر این مطلب گفت: تکدی‌گری نباید به مزاحمت برای مردم و به‌ویژه گردشگران و زائرین آقا علی ابن موسی الرضا(ع) تبدیل شود و وجهه دومین کلان شهر جهان اسلام را زیر سؤال ببرد.
    وی با اعلام این خبر که از ابتدای سال 97 تا کنون بیش از 740 متکدی در این منطقه ساماندهی شده اند گفت: جمع آوری بیش از 740 نفر از متکدیان زن ومرد در سطح منطقه از ابتدای سال تاکنون، یکی از اقدامات انجام شده در این منطقه است هرچند این موضوع صرفاً در چارچوب زیباسازی فضای شهری قابل تحلیل است و رفع ریشه ای مشکل نیازمند عزم جدی تر در ارائه راهکارهای بلند مدت است.
    شهردار منطقه3مشهد با اعلام اینکه برای جمع آوری این تعداد بیش از 64 میلیون تومان هزینه شده است تصریح کرد: این هزینه کرد در برابر آسیب هایی که اکثر این متکدیان می کشند رقم ناچیزی است و باید با حساسیت بیشتری برای ایجاد اشتغال پایدار برای این اقشار تلاش کرد.
    وی جنبه دیگر این موضوع را کودکان کار و متکدی دانست و گفت: کودکان متکدی در معرض آسیب‌های دیگری نیز قرار می‌گیرند و شرایطی که در کشور داریم موجب شده تا حساسیت خاصی را در موضوع تکدی گری کودکان داشته باشیم .
    وی در ادامه با بیان این‌که نباید مانع حضور کودکان و سایرین در خیابان‌ها شویم، تصریح کرد: بارها طرح‌های جمع‌آوری اجراشده است و گزارش‌هایی را نیز داشتیم که کودکان به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده‌ها مجبور به نان‌آوری برای خانواده هستند .
    زمانیان با تأکید بر این‌که همه ما در مسئولیتی که داریم باید نسبت به بازخورد و عواقب فعالیت‌های این حوزه بی اندیشیم و مشکلات بعدی را نیز ببینیم، خاطرنشان کرد: این موضوع مسئولیت ما و سایر حوزه های مرتبط با کاهش آسیب های اجتماعی را سنگین‌تر می‌کند و لازم است عملکردی سنجیده ارائه کنیم .

    تعداد بازدید: 178
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر