5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 416
    کد: 165668
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
    رئیس شورای اسلامی شهر در نشست پرسش و پاسخ با شهروندان محله بهمن مطرح کرد؛

    در سال 98 یکی از مشکلات اساسی ساکنان محله بهمن را گره گشایی خواهیم کرد

    رئیس شورای اسلامی شهر به همراه شهرداران مناطق 3و 2 مشهد مقدس در نشست صمیمی با شهروندان محله بهمن ساکن در محدوده حسینیه امام علی(ع) واقع در خیابان شهید چراغچی 11، حضور یافته و پاسخگوی مسائل و مشکلات شهروندان در حوزه مدیریت شهری شدند.
    در سال 98 یکی از مشکلات اساسی ساکنان محله بهمن را گره گشایی خواهیم کرد

     رئیس شورای شهر مشهد به شهروندان محله بهمن و شهرک قدس قول داد تا در سال آینده از یکی از مشکلات مهم اهالی این محدوده گره گشایی شود.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد، محمدرضاحیدری سخنان خود را با موضوع ایجاد سازوکار برای مبادله متن و حاشیه شهر آغاز نمود و گفت: متاسفانه به دلیل اینکه سیستم شهرسازی در مشهد در سالیان گذشته همواره از نیازهای شهروندان عقب بوده است ضرورت ایجاد سازوکاری برای مبادله ی متن و حاشیه شهر روشن است و شهرداری و شورای شهر پنجم به دنبال تحقق این موضوع هستند.
    وی افزود: به همین خاطر از امتداد بلوار ابوطالب به شهید چراغچی 13 به شدت دفاع می کنیم چراکه ارتباط بین متن و جاشیه را افزون نموده و در کنار پروژه های اقتصادی در نظر گرفته شده برای این محدوده به تدریج حواشی را کم رنگ تر خواهد کرد.
    رئیس شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه بحمد الله ارتباطات خوبی بین آستان قدس و مدیریت شهری برقرار شده است گفت: طبق قول جناب حجت الاسلام رئیسی درباره کمک ویژه به شهروندانی که مسائل و مشکلات مالکیتی با آستان قدس دارند امید داریم به زودی بخش زیادی از اراضی رها در شهر مشهد ساماندهی شود.
    حیدری با اعلام اینکه طی روزهای آتی به اتفاق شهردار مشهد بازدیدی از محدوده محله بهمن خواهند داشت تا به صورت ویژه برای سال 98 یک اقدام موثر برای شهروندان این محدوده انجام پذیرید گفت: با توجه به اینکه رهاسازی فاضلاب خانگی در معابر علاوه بر مشکلات زیست محیطی به سرمایه های شهری نیز صدمه می زند از شهرداران مناطق 2و3 میخواهم تا بر ظرفیت تبصره ی 3 برای این محدوده متمرکز شوند تا در اجرای طرح اگو در این بخش از شهر اقدامات مورد نیاز به فوریت انجام پذیرید.
    حیدری در پایان با تشکر از شهروندان ساکن در محلات پیرامونی شهر برای مشارکت و کمک به رفع مسائل شهری اظهار کرد: سرمایه ی ما در این محلات صبوری و مشارکت شهروندان است و ما نیز تلاش می کنیم که به رغم محدودیت های مالی در گر گشایی از مسائل مردم این محلات اقدامات شایسته ای را برداریم.

    مجتبی زمانیان به عنوان شهردار منطقه3، نیز که محله بهمن در محدوده ی خدماتی زیرمجموعه ی وی قرار دارد درباره مسائل مرتبط با اراضی رهای شهرک قدس و بهمن 4 گفت: تعیین تکلیف مالکیت اراضی با مراجع قضایی است و ما تابع نظر آنها هستیم. لیکن برای رفع پاره از مسائل مردم محل با برخی مالکین از جمله استان قدس هماهنگ کرده ایم تا علاوه بر ساماندهی اراضی رها برای انتقال پساب خانگی از داخل اراضی آستان قدس اقدام نماییم که این امر در حال انجام است.
    شهردار منطقه 3 مشهد درباره تعریض خیابان بهمن 4 که یک شریان پر تردد در منطقه 3 است گفت: از طریق شورای اجتماعی محله و با طرح تسهیل گری با برخی مالکین برای تعریض بهمن 4 وارد شور شده ایم و امید داریم با تسهیلات مطلوبی که برای شهروندان در نظر گرفته ایم بتوانیم کار تعریض این معبر را به نحو مطلوبی سامان ببخشیم.
    مجتبی زمانیان همچنین هزینه ی مورد نیاز برای ساماندهی آبهای سطحی شهرک قدس و محله بهمن را 700میلیون تومان برآورد کرد و ابراز امیدواری کرد که در سال آینده این اعتبار به منطقه اختصاص داده شود تا بخش عمده مشکلات بهداشتی این محدوده مرتفع شود.

    از آنجایی که محدوده چراغچی 13 مرز منطقه ی 2 و 3 است و برخی سوالات شهروندان در محدوده ی احتیارات شهردار منطقه 2 بود جلال قربانی شهردار این منطقه نیز در این نشست حضور یافته بود و در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت احداث پل روگذر از چراغچی 13 به بلوار ابوطالب اشاره کرد و گفت: اقدامات برای تعریض معبر و امتداد بلوار با شرکت سپاد در حال پیگیری است و به محض تکمیل فرآیند تملک املاک و اراضی می توان برای احداث تقاطع غیرهمسطح اقدام نمود.
    شهردار منطقه 2 همچنین به موضوع کمبود فضای سبز این محدوده به عنوان یکی دیگر از مطالبات شهروندان پرداخت و تصریح کرد: طرح مناسبی برای احداث پارکی یک و نیم هکتاری در انتهای چراغچی 13 در دست داریم که با تامین اعتبار یک و نیم میلیارد تومانی آن در آینده ای نزدیک شاهد بهره برداری از این پارک در محدوده جمعیتی شهرک قدس و محله بهمن خواهیم بود.
    گفتنی است صبح روز پنجشنبه 13 دی شهردار مشهد به همراه رئیس شورای اسلامی شهر و شهرداران مناطق 2 و3 از محدوده محله بهمن دیدن کردند و بنا شد طی هفته آتی با تعیین عرض معبر برای پیگیری روند احداث این بلوار تصمیمات مورد نیاز در جلسه ای با شرکت سپاد اخذ شود.

    گزارش تصویری دیدار مردمی رئیس شورای اسلامی شهر و شهرداران مناطق 3 و 2 با شهروندان محله بهمن 

    تعداد بازدید: 416
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر