0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 390
    کد: 160273
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۸

    گردهمایی نوگلان حسینی به مناسبت روز جهانی کودک

    «نوگلان عاشورایی» عنوان ویژه برنامه ای بود که با حضور خردسالان قرآنی روز دوشنبه 16 مهر در فرهنگسرای قرآن و عترت برگزار گردید.
    گردهمایی نوگلان حسینی به مناسبت روز جهانی کودک

    هدف از برگزاری این برنامه آشناسازی کودکان و نونهالان با وقایع و اهمیت رویداد بزرگ عاشورا عنوان گردید و در آن تلاش شد تا این برنامه علاوه بر دارا بودن طراوت و تازگی متناسب با سن نونهالان از مضامین عاشورایی نیز بهره برد تا دست آورد این همایش پاسداشت فرهنگ و مشی ایثار و شهادت نیز باشد.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، این برنامه که با هدف آشنایی بیشتر کودکان با اهداف و انگیزه های قیام عاشورا و هم چنین شناخت بیشتر خردسالان با روایت جانسوز امام حسین(ع) در کربلا برگزار شد .
    دراین مراسم حجه السلام نواب مجری کودک با مضامین قرآنی درباره ابعاد نهضت اباعبدالله (ع) در روز عاشورا به زبان ساده و کودکانه سخن می گوید .
    توجه به کودکان و نونهالان صرفاً نباید معطوف به الگوهای غربی و نامانوس با فرهنگ ملی و اسلامی مان باشد و این زمانی رخ نخواهد داد که ما در الگوسازی برای آنها گام های موثری برداشته باشیم که آشنایی با این بانوی بزرگوار یکی از این اقدامات مثمرثمر است.
    عدم توجه به این الگوسازی ها را خطری برای فردای جامعه عنوان کرد و ورود شهرداری به این موضوعات را در راستای پیشگیری از این مسائل و ترویج نگرش کودکان به پرداختن و نزدیک شدن به شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ اسلام دانست.
    گفتنی است این مراسم که با ابتکار شهرداری منطقه 3 برگزار گردید در راستای افزایش مشارکت جویی و گسترش شعائر مذهبی و با حضور بیش از 500 نفر از نوگلان مهدکودک های منتخب منطقه 3 برگزار گردید.

     همایش نوگلان حسینی به مناسبت روز جهانی کودک

     

     

    تعداد بازدید: 390
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر