0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 216
    کد: 159803
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
    در گردهمایی شوراهای اجتماعی محلات ناحیه 4 منطقه3 مطرح شد؛

    هدف از برگزاری نشست های مشترک با شهروندان انعکاس بی واسطه مشکلات محله است

    نشست مشترک شوراهای اجتماعی محلات 4 گانه ناحیه 4 منطقه3 با حضور شهردار این منطقه برگزار گردید.
    هدف برگزاری نشست های مشترک انعکاس بی واسطه مشکلات محله است

     در این نشست علاوه بر اعضای شوراهای اجتماعی محلات جمعی از متنفذین ساکن در محدوده جمعیتی قرقی نیز حضور داشتند که از نزدیک به طرح مباحث و معضلات محدوده محل سکونت خود پرداختند.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد، در این نشست علاوه بر طرح مسائل فرهنگی که عمده آن درباب تجدید نظر در دستورکار و موضوع جلسات شوراها بود درباب حمایت از برنامه های فرهنگی و اجتماعی محلات نیز بحث و تبادل نظر شد.
    همچنین در بخش دیگری از این نشست که با حضور مجتبی زمانیان شهردار منطقه برگزار گردید پاره ای از مسائل مهم مردمی در ناحیه 4 به سمع و نظر شهردار منطقه رسید و وی علاوه بر پاسخگویی به برخی موارد دستور برای رفع آنها را صادر نمود.
    اهم مسائل مطرح شده در این نشست پیرامون نصب پل هوایی بر روی بلوار شهید کشمیری، ایجاد فضای ورزشی و سبز بیشتر در محدوده جمعیتی ناحیه 4 و تعیین تکلیف ساختمان نیمه رها شده سطح محلات، توجه بیشتر بر عملکرد پاکبانان خدمات شهری، اقدام برای کاستن از ترافیک جاده سیمان، نحوه اقدام قانونی برای دیوارکشی باغات و مشاعات ساکنان قرقی، برنامه ریزی سال جاری برای موضوع آسفالت معابر در کنار درخواست هایی درباره کمبود مدرسه مقطع دبیرستان، اختصاص خطوط اتوبوس مهرگان به پایانه آزادی، آخرین شرایط احداث طرح اگو و .... بود که شهردار منطقه 3 به بخش اعظم آنها پاسخ داد.
    زمانیان درباره آخرین وضعیت اسفالت معابر این محدوده گفت: طبعاً شهرداری که نهادی برآمده از درآمدهای شهروندان است نیز مانند همه کشور در شرایط اقتصادی کنونی هم با کمبود مواد اولیه برای تهیه قیر و آسفالت و هم افزایش بی سابقه قیمت ها روبه رو بوده است که دست مناطق را در ارائه خدمات بسته است. با این همه و با توجه به فعل و انفعالات اخیر بازار امیدواریم علاوه بر کاهش هزینه ها بتوانیم در کوتاه مدت خدمات دهی در این حوزه را نیز در پیش گیریم که یقیناً اولویت هم با معابر خاکی و نامناسب منطقه است.
    وی درباره کمبود پل هوایی در بلوار شهید کشمیری و فرسودگی تنها پل نصب شده در این بلوار نیز گفت: در این باره رایزنی هایی با سازمان ترافیک به عمل خواهد آمد که در این زمینه اقدام نماید. در مورد فرسودگی ناامنی پل فعلی نیز مکاتبات با سازمان ترافیک تا بهسازی پل ادامه خواهد داشت.
    شهردار منطقه 3 در خصوص نقد یکی از شهروندان به نحوه اقدام و عمل دوگانه اداره نظارت بر ساخت و سازها نیز گفت: اینکه در مجموعه پلیس ساختمان تخلف داریم در آن تردیدی نیست و انتظار ما از شهروندان این است که در این خصوص دستگیر شهرداری باشند و این موارد را به فوریت به ما اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین طبق روال اداری برخورد شود.
    عالی ترین مقام اجرایی در شهرداری منطقه3مشهد همچنین با اعلام اینکه درباره ترافیک جاده سیمان تنها تصمیم گیرنده شهرداری نیست گفت: موضوع ترافیک جاده سیمان باتوجه به چند روستای در مسیر علاوه بر شهرداری به فرمانداری مشهد نیز مرتبط است که رفع مسائل و مشکلات این محدوده طبق نظر فرمانداری بر عهده پلیس راهور است و بناست طرحی برای حل مشکل این محدوده ارائه شود و پیشنهاداهای مطرح شده در این نشست با محوریت تغییر مکان دوربرگردان های این محور را نیز منعکس خواهیم کرد تا در این زمینه تصمیم گیری مقتضی به عمل آید.
    مجتبی زمانیان همچنین درباره کمبود دبیرستان در ناحیه 4 نیز طی تماس تلفنی با رمضانعلی فیضی رئیس کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار عضو شورای اسلامی شهر که خود نیز سابقه کار در آموزش و پروش ناحیه تبادکان را داشته است، این مشکل را با وی مطرح نمود که فیضی قول به پیگیری برای حل مسئله داد.
    وی درخصوص سایر درخواست هایی که مستقیماً به شهرداری ارتباطی ندارد نیز تصریح کرد: موضوع فاضلاب و یا راه اندازی تصفیه خانه همانند موضوعاتی چون کمبود مدرسه یا درخواست افزایش و اصلاح خطوط اتوبوسرانی ارتباط مستقیمی به شهرداری ندارد و پیگیری های ما در منطقه 3 برای گره گشایی از کار شهروندانی است که ساکن در محدوده منطقه ما هستند و گرنه در نهایت این نهادهای متولی هستند که باید در این خصوص اقدام نمایند به همین دلیل رایزنی خواهیم نمود تا در جلسه آتی روسای سازمان اتوبوسرانی، آموزش و پرورش ناحیه تبادکان و مسئول طرح فاضلاب شهری مشهد در نشست حضور یابند تا خود مستقیماً پاسخگوی شما باشند.
    شهردار منطقه 3 در پایان با اشاره به ضرورت برگزاری این نشست ها، یکی از اهداف آن را اطلاع رسانی بی واسطه اقدامات دانست و یادآور شد: اگر کم کاری هایی در خدمت رسانی وجود دارد در این نشست هاست که بازگو می شود و نتایج اقدامات نیز مستقیم به شما منعکس می گردد تا شما به عنوان پیغامبران این موضوعات را به سایر شهروندان نیز انتقال دهید.

     

      نشست شهردار منطقه 3 با اعضای شوراهای اجتماعی محلات ناحیه4

     

     

    تعداد بازدید: 216
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر