12°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 549
    کد: 153040
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
    شهردار منطقه3 مشهد خبر داد؛

    بهره برداری از بوستان آسمان شهرک مهرگان همزمان با عید فطر

    کار احداث ابنیه و مستحدثات پیرامونی بوستان آسمان در شهرک مهرگان به پایان رسیده و فضای سبز آن نیز تا عید سعید فطر تکمیل و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
    بهره برداری از بوستان آسمان شهرک مهرگان همزمان با عید فطر

    این نخستین بوستان در شهر است که با هدف صرفه جویی در مصرف آب در آن هیچ گونه چمنی به کار گرفته نشده است و از گیاهان مقاوم و پوششی برای پوشاندن سطح آن استفاده شده است. 
    به گزارش روابط عمومی منطقه سه شهرداری مشهد ، مجتبی زمانیان وحیدی با تاکید بر نواقص فراوان در شهرک مهرگان گفت: متاسفانه نبود زیرساخت های فنی مناسب در حوزه شهری یکی از ملموس ترین مسائلی است که علاوه بر به زحمت انداختن تیم اجرایی شهرداری، شهروندان را نیز با نارضایتی های گسترده روبرو ساخته است.
    وی افزود: در این رابطه و در طی قریب به 5 سالی که از تحویل فاز یک شهرک مهرگان می گذرد بخش زیادی از این گونه نیازها مرتفع شده است و هم اکنون با اتمام احداث بوستان آسمان واقع در خیابان امام رضا(ع) 11 و همچنین مصلای مهرگان بخش دیگری از این نیازها پاسخگویی می شود.
    شهردار منطقه 3 مشهد در ادامه با اذعان به اینکه روند توسعه شهری در ناحیه چهار نیازمند صبر و شکیبایی شهروندان است و قطعا زمان بر خواهد بود گفت: در اکثر درخواست های شهروندان مطالبی مطرح می شود مانند آسفالت یا فضای سبز و ... که باید این نکته را مدنظر داشت که پیش از هر اقدامی در این زمینه ها باید زیرسازی مطلوب انجام پذیرد که این مسئله زمان خدمات رسانی را افزایش خواهد داد.
    زمانیان با اشاره به درخواست شهروندان برای احداث بوستان در این محدوده اعلام کرد: خوشبختانه و پس از یک پروسه زمان بر برای تملک زمینی مناسب در خیابان آسمان کار عملیات اجرایی بوستان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان آغاز شد و اردیبهشت ماه سال جاری عملیات عمرانی آن پایان یافت.
    وی مساحت این بوستان را بیش از 9500 متربع عنوان نمود و گفت: با توجه به به اتمام عملیات عمرانی و احداث مستحدثات مورد نیاز، کار برای اقدامات حوزه ی فضای سبز از اوایل اردیبهشت 97 آغاز گردیده است که هم اکنون مراحل آن در حال اجراست و پیش بینی می شود همزمان با عید سعید فطر کار تحویل موقت آن به سرانجام برسد.
    شهردار منطقه 3 مشهد نوع پوشش گیاهی این بوستان را منحصر به فرد دانست و گفت: این نخستین بوستان در شهر است که با هدف صرفه جویی در مصرف آب در آن هیچ گونه چمنی به کار گرفته نشده است و تنها گیاهان خزنده و مقاومی مانند پیچ امین الدوله که می تواند تا ۸ متر رشد کند، در آن کاشت شده است که این مهم در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در مصرف آب بسیار موثر است.
    زمانیان همچنین با اعلام اینکه در این بوستان مخزن 330مترمکعبی آب نیز با اعتبار200میلیون تومان تعبیه شده است تا از این راه مدیریت دقیق تری برای آبیاری بوستان و آیلندهای میانی بلوار مهرگان وجود داشته باشد ابراز امیدواری کرد تا بزودی کار درختکاری آیلند میانی بلوار شهید اسدالله زاده به عنوان معبر ورودی شهرک مهرگان نیز پایان یابد.
    وی درباره سایر پروژه های اجرایی در ناحیه چهار نیز گفت: علاوه بر لکه گیری های مرسوم، هم اکنون عملیات آسفالت معابر اصلی این محدوده و معابر فرعی که دارای زیرساخت مناسب بوده است نیز هم اکنون در برخی معابر اولویت دار ناحیه در حال انجام است و امید داریم تا از این دریچه رضایت حداکثری شهروندان در این زمینه به دست آید.
    شهردار منطقه 3 در پایان بار دیگر بر همراهی شهروندان در به ثمر رسیدن پروژه های شهری تاکید کرد و گفت: یکی از موثرترین اقدامات شهروندان در همراهی و همکاری با خادمان خود در شهرداری است و یکی از بهترین نوع این همکاری ها صبر و شکیبایی برای ارائه خدمات مطلوب در اینده نزدیک است

    تعداد بازدید: 549
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر