2°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 253
    کد: 152983
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۲۰

    روان آبهای محدوده قرقی و مهرگان ساماندهی می شود

    شهرداری موظف به ابلاغ اخطار به شهروندانی است که آبریز فاضلاب خانگی به معابر شهری دارند و این موضوع را با جدیت پیگیری می کنند.
    روان آبهای محدوده قرقی و مهرگان ساماندهی می شود

    «مجتبی قره باغی» رئیس ناحیه 4 منطقه 3 شهرداری مشهد، با اشاره به این موضوع درباره میزان برخورد با متخلفانی که آب های سطحی منازل خود را به کوچه‌های شهرک مهرگان هدایت می‌کنند، به اعلام داشت: درباره آب های بیرون ریز توسط برخی از مالکان منازل، با همراهی اداره بهداشت به متخلفان اخطار داده و برخی از آن ها را به مراجع ذی صلاح معرفی کرده ایم.
    وی بیان می کند: بخشی از کانال که در زیرمجموعه کاری ماست به طور مرتب لایروبی و گند زدایی می شود اما متاسفانه لایروبی در بخشی از کال که مربوط به وظایف دهیاری و شورای روستاست تا امروز انجام نشده و به دلیل انباشت گل و لای و تجاوز ساخت و سازها به حریم رودخانه در حاشیه کال، امروز مشکلاتی پیش آمده است.
    «طاهر رستمی» بخشدار مرکزی مشهد نیز درباره اقدامات انجام شده درباره مشکلات کال حاشیه روستای علی آباد می گوید: موضوع اصلی که اهالی روستای علی آباد به آن اعتراض دارند موضوع ورود فاضلاب مسکن مهر شهرک مهرگان به کال حاشیه روستای علی آباد است و متاسفانه برای مسکن مهر شهرک مهرگان سیستم‌های مربوط به فاضلاب در نظر گرفته نشده که همین موضوع چند سالی است که موجبات نارضایتی مردم روستای علی آباد را فراهم کرده است، بنابراین با هدف رفع این معضل با مسئولان آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری جلساتی برگزار کرده ایم.
    وی افزود: مناقصه اجرای شبکه اگو انجام شده است و از تیرماه طرح ساخت شبکه فاضلاب اجرایی خواهد شد که در این زمینه اجرای شبکه، تصفیه خانه و تملک زمین مبلغی حدود 20 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که در صورت تأمین اعتبار این پروژه آغاز خواهد شد.
    بخشدار مرکزی مشهد ضمن اشاره به لزوم رعایت حریم کال توسط روستاییان در ساخت ‌و سازها بیان می کند: با توجه به حساسیت موضوع رعایت حریم کال حاشیه روستای علی‌آباد و کشف رود معاون، دادستان مرکز استان و دبیر کمیته نجات کشف رود از این منطقه بازدید کردند و ما نیز در خصوص تجاوز به حریم کال به دلیل خطرساز بودن موضوع در ایام بارندگی با جدیت موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
    وی خاطرنشان می کند: موضوع لایروبی در محدوده روستا با خود مسئولان و اهالی روستاست که باید مجوزهای مربوط به این لایروبی ها را از آب منطقه‌ای دریافت کنند و بعد از آن نیز باید تعیین بودجه توسط شورا انجام و به بخشداری اعلام شود و در نهایت بعد از تأیید توسط بخشداری عملیات لایروبی توسط شورا انجام خواهد شد.

    تعداد بازدید: 253
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر