10°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 406
    کد: 151368
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۲۰

    گرامیداشت هفته معلم در منطقه3 با تمرکز بر محلات پیرامونی

    ویژه برنامه های برای تجلیل از مقام شامخ معلمان دلسوز و ناجیان تعلیم وتربیت فرزندان جامعه در منطقه 3 برگزار گردید.
    گرامیداشت هفته معلم در منطقه3 با تمرکز بر محلات پیرامونی

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان با تجلیل از مقام شامخ معلمان در تعلیم وتربیت فرزندان این مرز و بوم تاکید کرد: مدرسه محیطی اجتماعی است که کارویژه اصلی آن آموزش و تلاش در جهت استمرار حیات اجتماعی، انتقال میراث فرهنگی یک جامعه و گسترش و پیشرفت آن اجتماع است.
    وی می افزاید: مدرسه جایی است که با آن باید میان گروه ها تفاهم ایجاد کرد، اختلافات را تقلیل داد، افکار و عقاید گروهی را مبادله کرد و وحدتی را که لازمه ادامه حیات جمعی است در شاگردان به وجود آورد. مدرسه باید جنبه های خوب اجتماعی را در خود منعکس و امور پیچیده اجتماعی را ساده کند و میان دانش آموزان هماهنگی، تفاهم و صمیمیت برقرار سازد. یادگیری برای با هم زیستن است همان چیزی است که نقطه عزیمت شهرداری و آموزش وپرورش است چراکه ساخت یک جامعه ایده آل فارغ از آموزش های مناسب شهروندی مهیا نخواهد شد.
    زمانیان وحیدی با اشاره به تلاشهای بی شائبه و خستگی ناپذیر معلمان در طول سالهای تحصیل گفت: اینکه ما در یک هفته معین و به پاسداشت تلاش های شما در این مدارس حضور میابیم کاری معنوی است چرا که به گفته امام راحل معلمی شغل انبیاء است و بر همین منوال دست بوسی از معلمان ادای احترام به پیروان راستین انبیاء است.
    وی در خصوص مدارسی که در منطقه 3 در این هفته مورد توجه و بازدید قرار گرفته است نیز گفت: هدف ما از حضور در مدارس شمالی منطقه که غالباً با محدودیت های زیادی دست و پنجه نرم می کنند این است تا بتوانیم آلام و مسائلی که ذهن معلمان و مدیران عزیز را از رسالت اصلی شان بازدارد تا حدی مرتفع کنیم و تسکین دهنده آن باشیم. از این جهت در حد مقدورات و توان ضمن رفع مسائلی مانند آسفالت، فضاسازی محیطی و از این دست اقدامات در برآوردن خواسته های به حق شما عزیزان مددرسان آموزش و پرورش باشیم. چرا که از نظر ما آموزش و پرورش چرخ دنده اصلی توسعه اجتماعی و فرهنگی در جامعه است و در نهایت راه رسیدن به جامعه ای شهروند مدار را هموار می سازد.
    گفتنی است در این هفته در مدرسه متوسطه ساره واقع در محله بهمن جشن ویژه ای برگزار گردید و سپس در مدارس بشارت محله رسالت، مرتضی علی محله شهید علیمحمدی نیز از مقام معلمان در حضور دانش آموزان تقدیر به عمل آمد.

    تعداد بازدید: 406
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر