5°C 
اوقات شرعی
 
       
      •  
        منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
        تعداد بازدید: 372
        کد: 151367
        تاریخ انتشار:
        ۱۳۹۷/۰۲/۲۰

        بازدید دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد از محلات پیرامونی منطقه3

        جمعی از دانشجویان مقطع دکترای رشته علوم اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد با حضور در محدوده پیرامونی منطقه 3 از نزدیک با اقدامات و معضلات این محدوده آشنا شدند.
        بازدید دانشجویان دکتری دانشگاه فردوسی مشهد از محلات پیرامونی منطقه3

         به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، این بازدید که با هدف نزدیک ساختن پروژه های مطالعاتی با موضوعات اجتماع محور در محلات کم برخوردار شهر همراه بود سوالات بی شماری را در ذهن دانشجویان به وجود آورد که کارشناسان شهرداری منطقه 3، که دانشجویان را در این بازدید همراهی می کردند به این سوالات به فراخور پاسخ دادند.
        این بازدید به دنبال پرسش های دانشجویان درباره شرایط زیست در حاشیه شهر و راهکارهای شهرداری برای بهبود رفاه مردمان ساکن در این محدوده برپا گردید و کارشناسان منطقه 3 نیز تلاش کردند تا توضیحاتی مناسب و راهگشا در این خصوص ارائه دهند.
        در بخشی از این بازدید فعالیتهای عمرانی و خدمات شهری منطقه 3 تشریح شد و به موضوعاتی مانند جداره سازی و بهسازی و احداث پارک خطی در حاشیه کال دروی، ساخت میدان بار ولیعصر و احداث بوستان بهار که با هدف ایجاد زیرساخت امنیتی برای رفع مسائل و مشکلات محل و بهبود فضای محیطی پرداخته شد.
        یکی از موضوعات مورد علاقه دانشجویان در این بازدید، در رابطه با تاثیر این اقدامات بر زندگی، اشتغال و اقتصاد خانواده ها و نیز بهبود فضای شهر سازی بود که در این زمینه نیز عنوان شد که در کمال تاسف اکثریت ساخت و سازها در حاشیه شهر بدون اخذ مجوز می باشد که معضلات ناشی از آن از جمله رهاسازی فاضلاب های خانگی بدلیل پایین بودن متراژ خانه ها و عدم حفر چاه در منازل باعث آلودگی و بیماری و آب گرفتگی در روزهای بارندگی در معابر می شود و همین امر زندگی مردم را مختل نموده است.
        بنابراین یک سری طرح های تشویقی برای جذب سرمایه گذاران برای مجتمع های انبوه در منطقه انجام گرفته است که از آن دست می توان به پروژه امید در بلوار رسالت اشاره نمود که شهروندان توانسته اند با هزینه کرد حداقلی صاحب مسکن شده و اطریفی احداث این مجتمع چهره این محدوده را متغیر و زمینه های اقتصادی مناسبی برای ساکنین فراهم آورده است.
        همچنین در این بازدید با اشاره به کاستی های پروژه های تحقیقاتی در زمینه بهبود فضای زیستی شهروندان محلات پیرامونی، یکی از اقدامات مناسب برای رفع این آسیب ها، افزایش آگاهی و دانش شهرنشینی و فرهنگ سازی عنوان گردید که در این راستا شهرداری برای بهر مندی از ظرفیت های نامحدود دانشگاه اعلام آمادگی نمود.

        تعداد بازدید: 372
        ارزیابی
        ارزیابی این مورد:
        0 0
        آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر