5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 281
    کد: 149723
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

    جابه جایی و تقطیع درختان نیازمند طی تشریفات قانونی است

    همه ساله برای افزایش تولید شاخه‌های جوان، شکل ‌دهی و حذف شاخه‌های خشک و بیمار، عملیات هرس زمستانه درختان معابر سطح شهر انجام می گیرد با این همه در پاره ای اوقات برخی درختان ممکن است نیاز به تقطیع یا جابه جایی داشته باشند که این امر نیازمند طی مراحل قانونی است.
    جابه جایی و تقطیع درختان نیازمند طی تشریفات قانونی است

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، عمده مطالبات شهروندان در خصوص هرس یا تقطیع و یا جابه جایی درختان به دلیل افزایش شاخ و برگ در معرض دید عموم در فصل بهار است که در این زمینه روال معینی در شهرداری مشهد وجود دارد که گام آغازین آن بازدید کارشناسان حوزه فضای سبز از محل است.
    علی کهن مسئول روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد با اشاره به این نکته می افزاید: انجام این گونه اقدامات از جمله هرس و در صورت نیاز قطع درخت در زمان مناسب منجر به افزایش تولید شاخه ‌های جوان، ایجاد دید ترافیکی و کنترل ارتفاع و حجم رشد ریشه، کنترل حجم تاج درختان و شکل‌ دهی و حذف شاخه‌های خشک و بیمار می شود.
    وی درباره روند اقدامات برای بررسی شرایط درختان به عنوان ریه های تنفسی شهر گفت: پس از اعلام محل مورد نظر، کارشناسان حوزه فضای سبز در محل حاضر می‌شوند و پس از بازدید، در صورتی که مشکل از طریق اقداماتی که منجر به قطع درخت نشود، حل‌شدنی باشد، مسئله از سوی منطقه مربوط پیگیری و انجام می‌شود.
    وی افزود: در غیر این صورت در شرایطی که نیاز به تقطیع یا جا‌به‌جایی درخت باشد، طبق قانون موضوع در کمتر از یک هفته به کمیسیون ماده ٧ ارجاع می‌شود تا پس از تصمیم‌گیری این کمیسیون در مدت یک ماه اقدامات لازم صورت گیرد.
    مسئول روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد از شهروندان درخواست کرد تا مواردی که احتمال خطرآفرینی درختان به دلیل سقوط در معابر وجود دارد را از طریق سامانه 137 به شهرداری منعکس نمایند.

    تعداد بازدید: 281
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر