5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 479
    کد: 147721
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
    رئیس شورای اسلامی استان در مراسم روز درختکاری عنوان کرد؛

    درختکاری امروز،مقدمه ای است برای آغاز عمران و آبادانی شهرک مهرگان

    مراسم روز درختکاری در منطقه 3 شهرداری مشهد، با حضور رئیس شورای اسلامی استان در فاز 2 شهرک مهرگان برگزار گردید.
    درختکاری امروز مقدمه ای است برای آغاز عمران و آبادانی شهرک مهرگان

     به رسم هر ساله روز درختکاری در منطقه 3 امسال نیز با ویژه برنامه ای شاد، مفرح و فاخر در فاز 2 شهرک مهرگان که به تازگی به محدوده ی شهر مشهد افزوده شده است برگزار گردید.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، فاز 2 شهرک مهرگان که در پی الحاق فاز یک در سال 91، بیش از 2سال است که درصدد پیوستن به شهر است، لیک به دلیل عدم ایفای تعهدات اداره راه و شهرسازی در ایجاد زیرساخت های استاندارد شهری موفق به این امر نشده بود،تا اینکه پس از کش و قوس های فراوان و انعقاد توافق نامه بین شهرداری و اداره راه و شهرسازی برای تامین اعتبارات برای تکمیل این فاز طی 2 هفته گذشته، با جمعیتی بالغ بر 8500 نفر رسماً به شهر مشهد الحاق شد.
    به همین مناسبت شهرداری منطقه 3 امسال جشن روز درختکاری را با تمرکز بر خدمت رسانی به این محدوده در فاز 2 شهرک مهرگان و با حضور عضو شورای اسلامی شهر مشهد برگزار نمود.
    امیر شهلا که خود پیگیر امور فاز 2 شهرک مهرگان بوده است در سخنانی به الحاق این محدوده به شهر طی 2 هفته گذشته اشاره کرد و گفت: 2 هفته پیش اولین بخش از تعهد اداره کل راه و شهرسازی در خصوص فاز 2 شهرک مهرگان محقق شد و مبلغ 800 میلیون تومان نقدینگی به حساب شهرداری واریز گردید.
    رئیس شورای اسلامی استان درباره اقدامات صورت گرفته در این محدوده تصریح کرد: بلافاصله با تدابیر اندیشیده شده اقدامات اولیه آغاز و علاوه بر توجه به امر نظافت و بهداشت عمومی درخواست پر تکرار شهروندان پیرامون فضای سبز در دستور کار قرار گرفت که ماحصل آن درختکاری امروز، در محورهای اصلی این بخش از شهر است.
    وی با اعلام اینکه شائبه سیاسی بودن اقدامات شورا و شهرداری مشهد برای انتخابات مردود است گفت: بسیاری بوده اند که یک ماه به انتخابات وعده هایی به ساکنان محلات پیرامونی شهر داده اند اما هنوز تا انتخابات بیش از 3 سال دیگر باقی است و بنابراین این موضوع که شورای شهر پنجم به دنبال جلب رای است موضوع درستی نیست و این اقدامات در راستای خدمت رسانی و آبادانی مناطق کم برخوردار شهر است.
    دکتر شهلا همچنین اشاره ای به قول شهردار مشهد برای رسیدگی ویژه به مناطق پیرامونی داشت و گفت: خوشبختانه شهردار مشهد ماه گذشته و در هنگام تقدیم لایحه بودجه سال آینده شهرداری صراحتاً اعلام کرد که سیاست شهرداری مشهد در مناطق پیرامونی کسب درآمد نیست و در عوض در پی مدیریت اعتبارات به نفع این مناطق هستیم.
    وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به حل مسائل این محدوده در کوتاه مدت ، درختکاری امروز را مقدمه ای برای آغاز عمران و آبادانی شهرک مهرگان عنوان نمود.
    مجتبی زمانیان وحیدی شهردار منطقه 3 نیز در سخنانی با اعلام اینکه در 2 هفته گذشته، بهسازی میادین و بلوارهای این محدوده، تسطیح ، نظافت و زیباسازی معابر آن انجام گرفته است اظهار داشت: از 800 میلیون تومان اعتباری که اداره راه و شهرسازی به حساب شهرداری مشهد واریز نموده است، هم اکنون 400 میلیون تومان آن برای بهسازی فضای سبز این بخش از شهرک مهرگان هزینه خواهد شد تا به یکی از اولین نیازهای شهروندان پاسخگویی شود.
    وی افزود: انتظار تغییرات ناگهانی در کوتاه مدت و رفع کاستی های فراوان این محدوده در یک بازه زمانی کم، قابل تحقق نیست و شهروندان عزیز ساکن در فاز 2 باید با درک شرایط اعتباری و فنی در پیش برد عمران و آبادانی این محدوده صبوری به خرج داده و خادمان خود در شهرداری را همراهی نمایند.
    مجتبی زمانیان با تقدیر از همه نهادهای موثر در خدمت رسانی به شهروندان گفت: بحمدالله شور و همراهی شهروندان فاز 2 به ما دلگرمی میدهد و همین امر موجب می شود تا همه دستگاه های خدماتی در انجام وظایف بیش از پیش پرتلاش ظاهر شوند.
    شهردار منطقه 3 همچنین قول داد تا در راه بهبود فضای زیستی شهروندان در فاز 2 شهرک مهرگان از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و در این راه از همه ظرفیت های مدیریت شهری برای این مهم بهره بگیرد.
    در ویژه برنامه این مراسم نیز علاوه براجرای گروه موسیقی سنتی و برنامه ی استندآپ کمدی، از 7 نفر از کارگران زحمتکش حوزه های فضای سبز و خدمات شهری نیز تقدیر به عمل آمد.
    در پایان این مراسم نیز پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، با نام و یاد شهدای منطقه 3، تعداد 30 اصله نهال توسط مردم و مسئولین غرس شد تا نخستین گامهای عمران و آبادانی در فاز 2 شهرک مهرگان رسماً جامه عمل پوشانده شود.

     

     

     

    تعداد بازدید: 479
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر