5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 223
    کد: 147364
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۱۰

    کاشت نهال به یاد شهیدان انقلاب

    شهردار منطقه 3 گفت: یکی از مهمترین اهداف برگزاری پرشکوه مراسم هفته درختکاری در شهر، آگاهی بخشی شهروندان نسبت به وظایف و مسئولیت های شهرداری و ترغیب آنان برای جدیت در کاشت و نگهداشت فضای سبز شهری است.
    کاشت نهال به یاد شهیدان انقلاب

     دومین روز درختکاری در منطقه 3 با نام و یاد شهیدان آغاز گردید.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، با حضور مجتبی زمانیان شهرداری منطقه3، حجت الاسلام ملکی رئیس بنیادشهید منطقه2 مشهد و جمعی از مسئولین دیگر، در روزی که با عنوان یاد سبز شهدا نامگذاری شده بود مراسم درختکاری در منازل شهیدان نوایی و جباری برگزار گردید.
    مجتبی زمانیان وحیدی با اشاره به نقش و جایگاه خانواده شهیدان در فرهنگسازی محلات گفت: این گونه اقدامات ارزش گذاردن به جایگاه خانواده معظم شهدا است و نامگذاری روزی مختص شهدا در هفته درختکاری نشانه ای از اهمیت و ارادت و احترام به آنها است.
    وی در تبیین علت کاشت درخت در منزل شهیدان بیان کرد: همانگونه که درختان هوای پاک را برای شهروندان به ارمغان می آورند شهدا نیز با خون خود حیات و شجره طیبه ای را بر جای گذاشتند تا شاخه های دین و اعتقادات هر چه بارور و شکوفاتر شود.
    زمانیان یکی از اهداف شهرداری در پررنگ کردن هفته درختکاری در شهر را آگاهی بخشی شهروندان نسبت به وظایف و مسئولیت های شهروندان دانست و تصریح کرد: اینکه شهروندان بدانند که در طول سال فضاهای سبز شهری تا چه حد نیازمند تلاش و پشتکار برای کاشت و نگهداشت هستند در تهییج و توجه بیشتر آنان برای مشارکت در فرآیند درختکاری و حفاظت از فضای سبز نقش خواهد داشت.
    وی با اعلام اینکه بیش از 5000 نهال برای هفته درختکاری در منطقه 3 در نظر گرفته شده است از شهروندان درخواست کرد تا با مشارکت با شهرداری در هرچه بهتر برگزار شدن این سنت حسنه نقش آفرینی داشته باشند.
    گفتنی است در پایان این دیدارها مراسم نهال کاری در حیاط منازل شهدا به انجام رسید.

     

    تعداد بازدید: 223
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر