5°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 267
    کد: 147284
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۲/۰۹

    نواختن زنگ درختکاری در منطقه 3 شهرداری مشهد

    مراسم زنگ درختکاری در مدرسه 700 نفری دخترانه باغ بهشت برگزار شد و به یاد شهیدان رجایی و باهنرتعدادی نهال غرس و آبیاری شد.
    نواختن زنگ درختکاری در منطقه 3 شهرداری مشهد

     تقارن نخستین روز از هفته درختکاری با روز امور تربیتی که توسط رئیس جمهور محبوب شهید رجایی نامگذاری شده بود، دلیل مناسبی بود برای نواختن زنگ درختکاری در یکی از مدارس محلات پیرامونی شهر که با کمترین امکانات موجود آینده سازان این شهر را پرورش می داد.
    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 مشهد، امروزه در دنیا به طبیعت در کنار توسعه ی شهری توجه جدی می‌شود و سیاست گذاری کلی در کشورها، برای حفاظت از منابع طبیعی این است که باید مردم را با طبیعت آشتی داد و حفظ و حراست از منابع طبیعی را به خود مردم واگذار نمود.
    ابری رئیس آموزش و پرورش ناحیه تبادکان با اشاره به این موضوع در سخنانی کوتاه گفت: فرهنگ ایرانی، فرهنگ حمایت از زمین و منابع طبیعی و باید دست به دست هم بدهیم که زمین را حراست کنیم، چراکه وظیفه همه ما حفظ و حراست از منابع طبیعی است.
    وی عنوان کرد: نگهداشت طبیعت متوقف بر فرد یا نهادی خاص نیست و دانش آموزان به عنوان پیغامبرانی در درون خانواده و جامعه باید از طبیعت نگهداری و در خصوص پاسداشت و ارج نهادن درخت تلاش نمایند.
    رئیس آموزش و پرورش ناحیه تبادکان در پایان با تمجید از شهرداری مشهد در برگزاری برنامه های متنوع، شاد و فاخر با نگرش فرهنگ سازی، از توجه ویژه ای که به محلات کم برخوردار شهر در این زمینه می شود تقدیر نمود.
    بخش عمده ی این مراسم که با تمرکز بر تقویت فرهنگ درختکاری و احترام به طبیعت در کودکان و نوجوانان اجرا شد را جشنی ویژه با محوریت هر «دانش آموز یک نهال» به خود اختصاص داد.
    اجرای جشنواره ای شاد برای کودکانی که تاکنون از برگزاری چنین برنامه هایی محروم بوده اند لبخندی متمایز با سایر نقاط شهری بر لبان آنها نشاند که تا مدتها طعم شیرین آن را از یاد نخواهند برد.
    گفتنی است همزمان با برگزاری مراسم روز درختکاری در این مدرسه، معبر مقابل آن نیز که وضعیت مناسبی برای تردد دانش آموزان نداشت با همت حوزه عمرانی منطقه تسطیح و مناسب سازی گردید.

    تعداد بازدید: 267
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر