0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 741
    کد: 144148
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

    الحاق فاز2 شهرک مهرگان به شهر، مشروط به اجرای تعهدات راه وشهرسازی

    مقاومت این روزهای شهرداری مشهد در خصوص عدم تحویل فار2 شهرک مهرگان برای جلوگیری از تکرار روند نامناسب در فاز اول شهرک مهرگان است تا از این دریچه حقوق ساکنان آن به بهترین نحو محقق شود.
    الحاق فاز2 شهرک مهرگان به شهر، مشروط به اجرای تعهدات راه وشهرسازی

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، یکی از نقاط پر حاشیه در منطقه 3 که به تازگی مشکلات آن نیز باری بر دوش مدیریت شهری نهاده است ناحیه منفصل شهری 4 منطقه 3 شامل شهرک مهرگان، روستاهای سیاسک، حسین آباد و قرقی سابق است که پس از واگذاری خانه های مسکن مهر به مالکان در شهرک مهرگان، از سال‌٩٢ جزو محدوده شهری مشهد شده است و امروزه به نام محلات شهید احمدی روشن، شهید علیمحمدی و شهید شهریاری شناخته می شود.
    نگرش مدیریت شهری دربیش از 4 سال و نیم که از واگذاری این محدوده ها به شهر مشهد می گذرد ساماندهی بافت های روستایی این محدوده ها بوده است. بنابراین بسیاری از مشکلات مطرح شده توسط شهروندان پیرامون نبود شبکه جمع آوری آبهای سطحی، آسفالت نامناسب و طرح اگو و ... با توجه به نبود زیرساخت های مناسب در گذشته نیازمند زمان برای حل و فصل است.
    علی کهن مسئول روابط عمومی منطقه 3، با پذیرش همه کمبودها و مشــکلات این ناحیه، یادآوری میکند: حدود 4 سال قبل این محدوده به واسطه احداث شهرک مهرگان بدون وجود هیچ گونه زیرساخت مناسب شهری به محدوده جمعیتی منطقه3 افزوده شد. ازآنجایی که شهرداری تقریبا درآمدی از این محدوده ندارد، طبیعی اســت که روند کارهای عمرانی و بهسازی در این محدوده با مشکل مواجه شود و در واقع این محدوده صرفاً هزینه بر است و چون عمده آن پیش از الحاق یه شهر دارای زیرساخت روستایی بوده است نیازمند هزینه کرد سنگین است.حتی خود شهرک مهرگان که تحت عنوان مسکن مهر به شهر الحاق گردید نیز عمده ی موارد زیرساختی را نداشته است.
    وی با یادآوری مصائب شهروندان و شهرداری در پی تحویل نامناسب فاز یک شهرک مهرگان تصریح کرد: در زمان تحویل فاز اول شهرک مهرگان متاسفانه نه فضای فرهنگی مناسب، نه فضای سبز مطلوب و نه شبکه جمع آوری آبهای سطحی و فاضلاب خانگی و نه حتی مسجد یا فضای ورزشی در نظر گرفته نشده بود که شهرداری در این سالها مجبور شده است برای شهرکی که بنا بوده دارای استانداردهای مناسب شهری باشد هزینه های هنگفتی انجام دهد تا این کاستی ها برای شهروندان ساکن در این فاز مرتفع وبه حداقل برسد.
    وی با اشاره به مقاومت این روزهای شهرداری مشهد در خصوص عدم تحویل فار2 شهرک مهرگان برای جلوگیری از تکرار روند نامناسب در فاز اول شهرک مهرگان تصریح کرد: اگر امروز ما مصرانه برعدم الحاق فاز 2 به شهر اصرار داریم برای صیانت از حقوق مردمی است که در این فاز ساکن هستند چراکه این وظیفه راه وشهرسازی تا مسکن مهر تکمیل شده را با تمامی زیرساخت های استاندارد شهری در اختیارشان قرار دهد و از این جهت است که در توافق با آنها اعلام کرده ایم یا خودشان زیرساخت های مورد نیاز را ایجاد نمایند یا برآورد تعیین شده ی ریالی آن را نقداً به شهرداری پرداخت نمایند تا شهرداری با فراغ بال اقدامات مورد نیاز را در این فاز به عمل آورد تا مردم با اسودگی در این محدوده زندگی نمایند.
    وی ادامه می دهد: با همه این معضلات شهرداری مشهد در سالهای اخیر فارغ از اینکه این موضوع در حوزه وظابف اش هست یا نه، خدمات متنوعی از جمله جمع آوری زباله و نخاله، اتوبوسرانی و ... به ساکنان فاز2 شهرک مهرگان داده است که آنرا به عنوان حداقل های زندگی اهالی ضروری و لاینفک تلقی کرده است و از این بایت هم خدای نکرده هیچ منتی بر سر ساکنان این محدوده نداشته و در عین حال تاکید می کند که اگر راه و شهرسازی به تعهدات خود عمل نماید، آمادگی ارائه همه ی خدمات شهری مانند سایر نقاط شهر به این بخش را نیز دارد.
    کهن در ادامه، شهروندان را به صبوری دعوت می کند و می افزاید:  ما در مجموعه شــهرداری، کاملاً متوجه مشــکلات مردم و سختی هایی هستیم که متوجه زندگی شان می شود و تلاش می کنیم در سریعترین زمان ممکن این مسائل حل شود مشروط به آنکه همان طــور که قبلاً هم به آن اشــاره شد،  اقدام مناسب از سوی متولیان امر به عمل آید تا روند الحاق فاز2 تسریع شود.

    تعداد بازدید: 741
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر