0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 399
    کد: 144140
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
    شهردار منطقه3 مشهد عنوان کرد؛

    همه محلات منطقه3 دارای حداقل یک بوستان هستند

    شهردار منطقه 3 اعلام کرد: خرسندیم که با روند مناسب اقدامات منطقه 3 در حوزه فضای سبز، امسال تمامی محلات منطقه دارای حداقل یک بوستان هستند که این موضوع شامل پارک های خطی، محلی و شهری می شود.
    همه محلات منطقه3 دارای حداقل یک بوستان هستند

      به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، با اتمام عملیات احداث بوستان های حاشیه بزرگراه شهید میرزایی، خیابان شهید محبی، رسالت شمالی، سیس آباد، دروی و باغو درسال جاری سرانه پایین فضای سبز منطقه به طرز چشمگیری افزایش می یابد و از رقم 3.55 به 4 افزایش خواهد یافت.
    زمانیان وحیدی با اشاره به این موضوع، پیرامون ضرورت فضاسازی در حوزه فضای سبز تصریح کرد: فضای سبز، به عنوان بخشی از کالبد و بافت شهرها از دیرباز رابطه بسیار نزدیک و تنگاتنگی با زندگی مردم داشته است و در حال حاضر یکی از ضرورت های اجتناب ناپذیر خدمات شهری شهرداری ها می باشد و از مولفه های مهم نظام زیستی شهرها و نیازهای اساسی جامعه شهری تحت عنوان یک زیرساخت شهری محسوب می شود.
    شهردار منطقه3مشهد افزود: فضای سبز موجود منطقه به رغم رشد جدی چند ساله اخیر خود، برای بیش از 400 هزار نفر جمعیت ساکن در آن پاسخگو نیست و از این منظر حق با شهروندان این محدوده است.
    وی با اشاره به وضعیت کنونی فضای سبز منطقه تصریح کرد: کل مساحت فعلی بوستان های منطقه بالغ بر 1 میلیون 600 هزار مترمربع است که در مقایسه با سال های گذشته بیش از 200.000 مترمربع بر مساحت فضای سبز منطقه 3 در سال جاری افزوده می شود.
    وی با اعلام اینکه در سال جاری تعداد پارک های سطح منطقه به عدد 58 خواهد رسید اذعان کرد: با افزایش سرانه فضای سبز منطقه در سالهای 95 و 96، اکنون سرانه منطقه به بیش از 4 مترمربع افزایش یافته است که البته با توجه به جمعیت 390 هزار نفری منطقه و وسعت 32 هکتاری آن هنوز با سرانه استاندارد شهری که رقمی بالغ بر 11 مترمربع است فاصله معناداری دارد و باید با تملک اراضی مناسب در سالهای آتی این عقب ماندگی جبران شود.
    وی درباره بوستان شهری بهار نیز گفت: در حال حاضر 4 هکتار فضای سبز بوستان بهار افتتاح و در دسترس است که سهم عمده ای در کاستن از محرومیت های محلات شمالی منطقه داشته است. همجنین محدوده ای در حدود 2 هکتار دیگر نیز در ضلع غربی بوستان آماده سازی شده است که به زودی به مساحت فضای سبز این بوستان می افزاید.
    شهردار منطقه 3 مشهد در پایان خاطرنشان ساخت که بخش اعظمی از نارسایی های شهر مشهد در مناطق کم برخوردار شمالی شهر است که جمعیت قابل توجهی را در خود جای داده است. از این رو علاوه بر وظیفه شهرداری در گسترش فضای سبز برای تلطیف هوا و بهره برداری عمومی شهروندان از مناظر شهری، کاهش بی عدالتی های ناشی از کم برخورداری محدوده های حاشیه شهر نیز غیر قابل کتمان است که از این رو بخش اعظم تمرکز ما در احداث بوستان های شهری در این نقاط است و نوید بخش تغییرات عمده در این محدوده ها خواهد بود.

     

     

    تعداد بازدید: 399
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر