0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 466
    کد: 144109
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
    شهردار منطقه3 مشهد خبر داد؛

    22 مخزن ذخیره سازی منطقه 3 در اختیار سازمان آتش نشانی

    لیست مخازن ذخیره سازی آب، واقع در محدوده ی منطقه 3 جهت دسترسی در مواقع اضطراری به سازمان آتش نشانی مشهد اعلام گردید.
    22 مخزن ذخیره سازی منطقه 3 در اختیار سازمان آتش نشانی

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با اعلام این خبر گفت: حوزه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی از موضوعات مبتلابه شهروندان است و آتش سوزی‌ها خسارت‌های مالی و جانی بسیاری را به شهروندان وارد می‌کند و همین امر، لزوم توجه و اهمیت این بخش را به ویژه در کلان شهرها مشخص می‌کند.
    شهردار منطقه 3 در ادامه افزود: آتش‌نشانی در مواقع بحران غالباً با محدودیت‌های بسیاری مواجه است که از آن جمله مسائل مرتبط با ترافیک، دسترسی های مناسب و تامین آب مورد نیاز در حرائق بزرگ است و از این رو لازم است تا در این خصوص چاره اندیشی موثری صورت پذیرد.
    وی با اشاره به تجربه بحران های سالهای اخیر و حریق و آتش سوزی های گسترده در برخی نقاط شهر و کشور تاکید کرد: تجربیات سالهای گذشته گواه این مطلب است که تنها سازمان آتش نشانی نیست که بایستی در این مواقع اقدام نماید و باید سایر حوزه های مدیریت شهری نیز در فرونشاندن حریق در کنار آتش نشانان باشند.
    شهردار منطقه3 مشهد، با اعلام این که 22 مخزن ذخیره سازی آب با ظرفیت بیش از 5 هزار مترمکعب، در نقاط مختلف و خصوصاً بوستان های منطقه وجود دارد و لیست آن به سازمان آتش نشانی ارسال شده است، افزود: با توجه به ضرورت آبرسانی در مواقع بحرانی به نقاط حادثه خیز می توان با تجهیز این مخازن به شیر برداشت کار امدادرسانی در شرایط اضظراری را تسریع کرد؛ از این رو این مخازن به سازمان آتش نشانی معرفی گردید تا از این روزن کمک موثری به این سازمان در زمینه تامین منابع آبی شود.
    وی با اعلام اینکه با توجه به قرارگیری بسیاری از کارگاه های صنایع چوب در مسیر جاده کلات احتمال بروز حوادث بسیار بالاست بر افزایش زمینه های آموزشی برای راهکاری پیش دستانه برای جلوگیری از بروز آتش سوزی تاکید کرد.
    مجتبی زمانیان در پایان از آمادگی منطقه 3 برای هر نوع همکاری مناسب دیگر با استفاده از ظرفیت های کنونی با سازمان های خدماتی و اورژانسی در سطح منطقه خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با آموزش های مناسب و زمینه سازی برای مشارکت جدی تر شهروندان مسائل حادثه خیز در شهرمشهد به حداقل برسد.

     

    تعداد بازدید: 466
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر