5°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 361
    کد: 143597
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۱۰

    ساماندهی دستفروشان محدوده آرامگاه خواجه ربیع

    انگشتر فروشان محدوده ی آرامگاه خواجه ربیع با همکاری مشترک شهرداری منطقه 3 و سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری مشهد ساماندهی شدند.
    ساماندهی دستفروشان محدوده آرامگاه خواجه ربیع

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با اعلام این خبر گفت: ساماندهی دستفروش‌ها در اوضاع اقتصادی امروز جامعه بهترین راه‌ حل است تا این افراد نیز به عنوان بخشی از افراد جامعه حق داشتن زندگی سالم و عادلانه را داشته باشند.
    شهردار منطقه 3 مشهد با اشاره به عدم حذف دائمی دستفروشان از شهر تصریح کرد: از آن‌جایی که حذف دستفروش‌ها با توجه به شرایط اقتصادی کشور عملا غیرممکن به نظر می‌رسد، نظم و ساماندهی و در نظر گرفتن محلی برای استقرار آن‌ها از راه‌هایی است که به نظر راحت‌تر قابل اجراست.
    وی با اشاره به نقاط تجمع این دستفروشان در منطقه 3 گفت: علاوه بر محدوده ی باغ موزه نادری در چهارراه شهدا بخش از دست فروشان که عمدتاً انگشتر فروشانی از اقشار کم برخوردار جامعه هستند نیز در محدوده ی آرامگاه خواجه ربیع مجتمع هستند.
    زمانیان یکی از معضلات منطقه را تجمع این اقشار در محل های پرتردد عنوان کرد و گفت: چندین سال است که این اقشار به دلیل ایجاد بازارهای مکاره در مکان های پرتردد، نارضایتی هایی را برای شهروندان در پی داشته است که همواره یکی از موارد پر تکرار در پیام های مردمی سامانه 137 نیز بوده است.
    وی با اعلام اینکه به تازگی در روزبازار خواجه ربیع مکانهایی برای استقرار این اقشار فراهم شده است اظهار کرد: واقعیت این است که باید برای دستفروشان، حتما فضاهای مشخصی در نظر گرفته شود تا این افراد بتوانند در این فضاها کسب و کار کنند و هم مانع کسب مغازه داران نشوند و هم اینکه سد معبر نکنند.از این رو در روزبازار خواجه ربیع واقع در ضلع شرقی آرامگاه مکانهایی برای استقرار این افراد مهیا گردیده است تا علاوه بر کسب روزی از ایجاد آشفتگی در معابر شهری نیز پرهیز شود.
    وی سابقه ی پیگیری برای ساماندهی این قشر از کسبه را به بیش از 2 سال قبل مرتبط دانست و آنرا حاصل جلسات متعدد با سازمان میادین و فرمانداری دانست.
    شهردار منطقه 3 مشهد با اشاره به جاذبه گردشگری آرامگاه خواجه ربیع تعداد افراد ساماندهی شده در این طرح را 30 نفر عنوان کرد و تصریح کرد: برای تمام این 30 انگشترفروش ویترین هایی همسان تهیه شده است و با این کار علاوه بر رفع مخاطرات عمومی ناشی از سرگردانی این دستفروشان، حمایت ضمنی از صنایع دستی و ایجاد امنیت در محل و تکریم حقوق شهروندی صورت گرفته است که بازخوردهای شهروندان نسبت به این اقدام نیز مثبت بوده است.
    مجتبی زمانیان در پایان ابراز امیدواری کرد تا این طرح برای سایر دستفروشان نیز اجرایی شود تا علاوه بر کاهش تنازعات اجتماعی به بهبود فضای کسب و کار و اقتصاد خرد نیز یاری رسانیده شود.

    تعداد بازدید: 361
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    2 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر