5°C 
اوقات شرعی
 • چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 781
    کد: 143205
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۰/۰۵

    یکپارچه سازی مدیریت شهری راهکار مقابله با آلودگی هوا

    هشتمین و نهمین نشست شورای سلامت منطقه سه با حضور مسئولین شهرداری و نمایندگان سازمان ها و ارگان های مرتبط با موضوع آلودگی هوا و ساماندهی صنوف مزاحم در سالن جلسات این منطقه برگزار گردید.
    یکپارچه سازی مدیریت شهری راهکار مقابله با آلودگی هوا

      به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه مشهد،در این جلسه گزارشی از عملکرد شهرداری منطقه در ساماندهی صنوف مزاحم توسط حوزه ی خدمات شهری ارائه گردید.
    .یکی از اقدامات موثر در منطقه 3 جابه جایی صنوف مزاحم به مراکزی در خارج از شهر بود که این امر با راه اندازی مجتمع ساماندهی صنوف توانا در خین عرب و آغاز عملیات احداث مجتمع  سامان در ابتدای جاده کلات محقق می گردد.
    در ادامه این نشست نیز پیرامون آلودگی هوا به عنوان یکی از معضلات اصلی کلان شهرها بحث و گفتگو شد.
    گزارش آخرین وضعیت هوای شهر مشهد توسط نمایندگانی از مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی شهرداری مشهد ارائه گردید که در آن پاییز سال جاری دارای آلودگی افزون تر از سالهای گذشته تعیین شده بود.
    با توجه به این واقعیت که آلودگی هوا از اوایل زمستان تا پایان آن به دلیل عدم جابه جایی مناسب فشار هوا در جو ادامه دارد و همچنین آلودگی هوا با توجه به توسعه شهرنشینی و گسترش امکانات زیاد در شهرها باعث ایجاد تراکم جمعیت شهری و مشکلات زیست محیطی و آلودگی هوا شده است ضرورت دارد تا این مسائل به صورت بنیادین مرتفع گردد.
    بر این اساس راهکارهایی برای کاستن از آلودگی هوا پیشنهاد گردید که  یکی ازآنها اجرای مدیریت یکپارچه و منظم شهری بود که این امر در بسیاری از کلانشهرهای جهان با رعایت استانداردهای حرفه ای در حال انجام است.
    واقعیت این است که در راستای کنترل و کاهش آلودگی هوا تنها با اقدامات یک سازمان نمی‌شود کنترل و کاهشی در این امر مهم داشت و بستر سازی های مورد نیاز تلاش همه ارگان ها را می طلبد.

     

    تعداد بازدید: 781
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    12 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر