0°C 
اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی منطقه3شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 184
    کد: 141518
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
    شهردار منطقه3 مشهد خبر داد؛

    جمع آوری ماهانه 7350 تُن زباله در منطقه3 مشهد

    شهردار منطقه3 مشهد گفت: روزانه 245 و ماهانه 7350 تُن زباله از محلات منطقه 3 جمع آوری می شود.
    جمع آوری ماهانه 7350 تُن زباله در منطقه3 مشهد

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان با اعلام این خبر گفت: شهرداری روزانه بیش از 100 میلیون ریال برای جمع‌آوری و دفن زباله و پسماند هزینه می‌کند که این میزان در کنار هزینه های مرتبط با رفت و روب محلات به رقمی بالغ بر 12میلیارد ریال در ماه می رسد.
    شهردار منطقه3 مشهد در خصوص میزان تولید زباله در این منطقه گفت: در منطقه3 با توجه به جمعیت 390هزار نفری و وسعت 3200هکتاری آن میزان تولید زباله زیاد است و در روز چندین نوبت زباله علاوه بر انتقال شبانه پسماندها جمع آوری می شود این در حالی است که در بسیاری از کشورها بعضاً هفته ای زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند که این نشانگر توجه مدیریت شهری مشهد به امر سلامت عمومی و حفظ محیط زیست شهری دارد.
    وی با اشاره به اینکه در برخی از ماه‌های سال میزان تولید زباله در منطقه بیشتر می‌شود، گفت: در روزهای پایانی سال، عید نوروز و ایام تابستان با توجه به افزایش حجم مسافزان و زوار میزان تولید زباله بسیار زیاد است.
    به گفته زمانیان وحیدی، میزان تولید زباله در منطقه3 مشهد روزانه بین 200 تا 300 تُن است که این حجم در حد تولید و جمع آوری برخی از مراکز استان می باشد.
    شهردار منطقه3 مشهد، با بیان اینکه در سال گذشته متوسط تولید زباله در منطقه در یک روز در حدود 190 تن بود، گفت: این رقم در سال جاری افزایش یافته و هم اکنون به طور متوسط روزانه 245 تُن زباله گیری در منطقه 3 صورت می گیرد که با این روند از ابتدای سال 96 تاکنون رقمی بالغ بر 58هزار تُن زباله گیری انجام شده است.
    وی یادآور شد: در برخی محلات منطقه به دلیل عدم رعایت شهروندان 3 تا 4 نوبت زباله جمع‌آوری می شود، که این امر با توجه به مسیرهای دسترسی معابر منطقه به دلیل ساخت و سازهای غیر استاندارد بسیار دشوار و زمان بر است.
    مجتبی زمانیان وحیدی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در صورت مشارکت مناسب شهروندان در تولید قرار دادن به موقع زباله ها و تولید کمتر آن خدمت رسانی مناسب تری در این حوزه به شهروندان انجام شود.
    شهردار منطقه 3 مشهد، در پایان گفت، که هم اکنون بیش از 120 هزار خانوار در منطقه ساکن هستند که اگر هر خانوار روزانه ۱ کیلو زباله کمتر تولید کند‌، ۳۰ درصد زباله کمتر تولید می‌شود.

    تعداد بازدید: 184
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر