16°C 
اوقات شرعی
 • یکشنبه،30 اردیبهشت 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد
    تعداد بازدید: 131
    کد: 121474
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۱۳

    آیین بزرگداشت روز درختکاری در منطقه 3 با شعار هر شهروند یک درخت

    روز درختکاری بهانه ای است برای اینکه به محیط زیست احترام بگذاریم و در احیای آن بکوشیم امید است با تلاش در این جهت حتی با کاشتن یک نهال کوچک کشوری زیبا و آباد را برای همگان مهیا کنیم که کاری بس پسندیده و توصیه ای الهی است.
    آیین بزرگداشت روز درختکاری در منطقه 3 با شعار هر شهروند یک درخت

      به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی که در مراسم " هر شهروند یک درخت" به منظور اهدای نهال رایگان به شهروندان سخن می گفت با عنوان نمودن این موضوع تصریح کرد: درختان، از پربارترین و زیباترین نعمت های الهی هستند و با توجه به آثار فراوانی که برای زندگی بشر و سایر موجودات زنده دارند؛ در دین مقدس اسلام، به امر درخت کاری اهمیت بسیاری داده شده و همه مردم، به این امر خداپسندانه تشویق شده اند.
    وی ادامه داد: این ایام از این رو هفته درختکاری نامیده شده است، تا با نشاندن نهال های سبز، قدمی دربزرگداشت طبیعت و حفظ منابع طبیعی برداشته شود. فرهنگی کهن در این مرزوبوم که متاسفانه با گسترش بی رویه شهرها کم رنگ گردیده است.
    شهردار منطقه سه با اظهار این نکته که در سال های اخیر در راستای ترویج و توسعه فرهنگ درختکاری اقدامات ارزنده ای انجام شده، خاطر نشان ساخت: فرهنگ سازی در این زمینه باید تعمیق یابد تا هر ایرانی در چنین روزی حداقل یک درخت به یادگار بکارد.
    شهردار منطقه سه در پایان عنوان داشت: شهروندان علاقه مند ساکن در منطقه سه می توانند با حضور در این آیین علاوه بر بهره مندی از آموزش های مناسب، با دریافت نهال رایگان خود مروج این سنت حسنه و نقش آفرینی در بهبود هوای پاک در شهر نیز باشند.

     

    تعداد بازدید: 131
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر