16°C 
اوقات شرعی
 • یکشنبه،30 اردیبهشت 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 3 مشهد
    تعداد بازدید: 125
    کد: 121458
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
    شهردار منطقه 3 مشهد خبر داد:

    با همت شهروندان منطقه3، اسباب خوشحالی3زوج در آستانه سال نو فراهم گردید

    با راه اندازی طرح اسباب خوشحالی تاکنون 3 سری جهیزیه ی کامل برای نوعروسان و بیش از 1370 قلم کالا از شهروندان ساکن در منطقه 3 جمع آوری و آماده توزیع در بین محرومین شده است.
    با همت شهروندان منطقه 3، اسباب خوشحالی 3 زوج در آستانه سال نو فراهم گردید

     به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، مجتبی زمانیان وحیدی با اشاره به این مطلب بر ضرروت تقویت سازوکارهای مشارکت اجتماعی در بین شهروندان تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: هرخانواده محروم، به دلایلی دچار محرومیت های اقتصادی شده است و این در نظام جمهوری اسلامی که طلایه دار دفاع از مستضعفین است زیبنده نیست؛ از این رو اگر حمایت های جهت دار از مستضعفان صورت گیرد، مسئله محرومیت به تدریج حل می شود. کمک به محرومین صرفاً پرداخت وجوهات نقدی نیست و می توان از طریق ایجاد اشتغال یا واگذاری اموال مورد نیاز نیز به این قشر به محرومیت زدایی از آنها یاری رساند.
    وی افزود: طرح اسباب خوشحالی که چندی است در مناطق شهری آغاز شده است با چنین رویکردی آغاز به کار نموده و هدف از این اجرای این طرح نیکوکارانه، زنده نگه داشتن انسان دوستی، محبت و یاری رساندن به افراد نیازمند است که این امر در آستانه سال نو خورشیدی می تواند ماخذی برای جمع آوری لوازم بلااستفاده شهروندان در حین خانه تکانی منازل باشد و توزیع آن در بین نیازمندان موجب خواهد شد تا آنان نیز از مواهب شادمانی در این ایام بهره مند شوند.
    شهردار منطقه3 مشهد با اشاره به اقدامات منطقه 3 برای هرچه پررنگ تر برگزار شدن این طرح تصریح کرد: برگزاری جلسه هم اندیشی با ادارات ناحیه یک و تبادکان آموزش وپرورش برای واکاوی راههای استفاده از ظرفیت مدارس برای کمک به طرح، برگزاری جلسات شورای اجتماعی محلات با موضوع اسباب خوشحالی، برگزاری جلسه هم اندیشی با حوزه های علمیه المهدی(عج) و جوادالائمه(ع) و خیریه الزهراء(س) و مسجد الحجه جهت مشارکت در اطلاع رسانی و تشویق و ترغیب مردم برای شرکت در طرح، معرفی 15 مکان منتخب در محله برای نگهداری کالاها، اطلاع رسانی فراکیر از طریق تشکلها، مساجد و مدارس سطح محلات از رئوس مهمترین اقدامات در راستای حساس سازی و مشارکت حداکثری شهروندان برای حضور موثرتر در این طرح بوده است.
    وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 3 سری جهیزیه از طریق کمک های مردمی در این طرح برای تحویل به زوج های کم بضاعت و جوان تدارک دیده شده است افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ای از منطقه 3 دربرگیرنده محلات کم برخوردار است و بسیاری از اقشار محروم در این منطقه ساکن هستند با این همه و تاکنون با همت همین مردم نوع دوست بیش از 1370 قلم کالا شامل پرده، لباس، کیف و کفش، کمد، تخت، یخچال، بخاری و... جمع آوری شده است که این امر نشان دهنده عزم مردم این منطقه برای کمک به همنوعانشان است.
    مجتبی زمانیان وحیدی در پایان درباره چگونگی توزیع این اقدلام جمع آوری شده نیز گفت: مناطق می‌توانند نقاط توزیع وسایل را از قبیل روستاها، حومه شهر، حاشیه شهر و داخل شهر را با یاری متنفذین محلات شناسایی و پیشنهاد مربوطه را به ستاد طرح ارائه نمایند و پس از هماهنگی به توزیع متمرکز اقلام، اقدام نمایند.
    شایان ذکر است که کمپین «اسباب خوشحالی» با هدف جمع‌آوری و توزیع کالاها و لوازم منزل به نیازمندان از 25 بهمن ماه الی 25 اسفند ماه سال جاری در مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد در حال اجرا می باشد.

     

    تعداد بازدید: 125
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر