اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 3
    تعداد بازدید: 22
    کد: 197865
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

    جمع آوری ماهانه 6750 تُن زباله در منطقه3 مشهد

    شهردار منطقه3 مشهد گفت: روزانه 225 و ماهانه 6750 تُن زباله از محلات منطقه 3 جمع آوری می شود.
    جمع آوری ماهانه 6750 تُن زباله در منطقه3 مشهد

    به گزارش روابط عمومی منطقه 3 شهرداری مشهد، حجت فرقانی با اعلام این خبر گفت: شهرداری روزانه بیش از 200 میلیون ریال برای جمع‌آوری و دفن زباله و پسماند هزینه می‌کند که این میزان در کنار هزینه های مرتبط با رفت و روب محلات به رقمی بالغ بر 22میلیارد ریال در ماه می رسد.
    شهردار منطقه3 مشهد در خصوص میزان تولید زباله در این منطقه گفت: در منطقه3 با توجه به جمعیت 417هزار نفری و وسعت 33 میلیون متر مربعی آن میزان تولید زباله زیاد است و در روز چندین نوبت زباله علاوه بر انتقال شبانه پسماندها جمع آوری می شود این در حالی است که در بسیاری از کشورها بعضاً هفته ای زباله‌ها را جمع‌آوری می‌کنند که این نشانگر توجه مدیریت شهری مشهد به امر سلامت عمومی و حفظ محیط زیست شهری دارد.
    وی با اشاره به اینکه در برخی از ماه‌های سال میزان تولید زباله در منطقه بیشتر می‌شود، گفت: در روزهای پایانی سال، عید نوروز و ایام تابستان با توجه به افزایش حجم مسافران و زوار میزان تولید زباله بسیار زیاد است.
    به گفته حجت فرقانی ، میزان تولید زباله در منطقه3 مشهد روزانه بین 200 تا 300 تُن است که این حجم در حد تولید و جمع آوری برخی از مراکز استان می باشد.
    وی یادآور شد: در برخی محلات منطقه به دلیل عدم رعایت شهروندان 3 تا 4 نوبت زباله جمع‌آوری می شود، که این امر با توجه به مسیرهای دسترسی معابر منطقه به دلیل ساخت و سازهای غیر استاندارد بسیار دشوار و زمان بر است.
    وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که در صورت مشارکت مناسب شهروندان در تولید قرار دادن به موقع زباله ها و تولید کمتر آن خدمت رسانی مناسب تری در این حوزه به شهروندان انجام شود.
    شهردار منطقه 3 مشهد، در پایان گفت، که هم اکنون بیش از 140 هزار خانوار در منطقه ساکن هستند که اگر هر خانوار روزانه ۱ کیلو زباله کمتر تولید کند‌، ۳۰ درصد زباله کمتر تولید می‌شود.

    تعداد بازدید: 22
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر